Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
9786253979102
13665101
Turizm Sosyolojisi
Turizm Sosyolojisi
160.00
Turizm sosyolojisi; sosyoloji alanında araştırma konusu yapılan kültür, aile, eğitim, din, siyaset, endüstrileşme, kentleşme, çevre, küreselleşme gibi toplumsal birçok unsura turizm perspektifi ile yaklaşan çok yönlü bir bilim dalıdır. Bu çok yönlülüğün alan yazında yeterince aktarılamamasından hareketle planlanan ve hazırlanan bu kitap, alanında uzman bir ekip tarafından kaleme alınmıştır.
Kitap, “Sosyoloji ve Turizme İlişkin Temel Kavramlar”, “Kültür ve Turizm”, “Toplumsallaşma ve Turizm”, “Toplumsal Yapı, Toplumsal Etkileşim ve Turizm”, “Toplumsal Gruplar ve Turizm”, “Toplumsal Sapma, Suç ve Turizm”, “Toplumsal Tabakalaşma ve Turizm”, “Aile, Eğitim ve Turizm”, “Din ve Turizm”, “Siyaset ve Turizm”, “Toplumsal Değişme ve Turizm”, “Endüstrileşme, Kentleşme, Çevre ve Turizm”, “Küreselleşme, Modernleşme ve Turizm”, “Deneyim Ekonomisi, Paylaşım Ekonomisi ve Turizm” olmak üzere on dört bölümden oluşmuştur.
Kitabın hedef okuyucu kitlesi, turizm alanında eğitim alan öğrenciler ve turizmin sosyolojik yönüne ilgi duyan kişilerdir.
Kapat