Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL

Sipariş Koşulları

YARDIM, SATIŞ ve İADE KOŞULLARI

Eren Kitap sitesi tüm kitapları bulabileceğiniz nitelikli kitaplar dünyasıdır. Güvenli bir şekilde alış-veriş yapabileceğiniz sitemizde sizlere iyi alış-verişler dileriz.

SATIŞ SÖZLEŞMESİ:

 • 18 yaşından küçük kişiler Eren Kitap'den alışveriş yapamaz. Eren Kitap çocuklara yönelik ürünler satışa sunmaktadır; ancak bunları yetişkinlere satmaktadır.
 • Sitemizden üye olarak veya üye olmadan alışveriş yapabilirsiniz. Eren Kitap 'tan sadece kredi kartı (Visa, MasterCard, American Express)  alışveriş yapılabilir. Resmi Kurumlar ve Enstitü ve Kütüphaneler, havale sistemi ile alım yapabilirler.
 • Siparişin verildiği tarih sistemimizin kredi kartından tahsilatı yaptığı veya banka hesaplarımıza sipariş havalelerinin girdiği tarih olarak alınır. Siparişin teslimat süreci bu tarihe göre yapılır.
 • Bir hafta (7 GÜN) içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Ödemeli gönderi yöntemleri kabul edilmez. Kapıda ödeme sistemimiz maalesef bulunmamaktadır.
 • Eren Kitap   tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir.
 • Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir. KDV oranları kitapta ve dergide %0 dır. KDV muafiyet uygulanmaktadır.
 • Sipariş esnasında fatura, teslimat, iletişim bilgilerinizin doğruluğundan emin olunuz, özellikle e-posta ve telefon numaranızı kontrol ediniz.
 • Eren Kitap web sitemizden sipariş verdiğinizde mail adresinize bu siparişe dair onayladığınız bilgiler gönderilecektir.  Bunların sistemimiz tarafından teyidinden sonra ürün veya hizmet talepleriniz karşılanacak ve size ulaştırılacaktır.

WEB sitemizde sadece Kredi Kartı ile işlem yapılmaktadır.

 • Sahte kredi kartı işlemleri, kart sahiplerini sitemiz üzerinden yapılan alışverişlerde daha fazla güvence altına alma ihtiyacını zorunlu kılmıştır.

  • Siparişinizi verdiğinizde güvenlik bölümümüz, siparişte kullanılan kredi kartının ait olduğu bankanın ilgili bölümü ile bağlantıya geçerek, işlemi onaylar. Banka kartınız onayladıktan sonra, siparişiniz sistemimize aktarılmaktadır.
  • Bu işlem çoğunlukla bir kredi kartının sitemizde yeni bir üye tarafından kullanıldığı durumlarda uygulanmaktadır.
 • Siparişin verildiği tarih sistemimizin kredi kartından tahsilatı yaptığı veya banka hesaplarımıza sipariş tutarı olan havalenin girdiği tarih olarak alınır. Siparişin teslimat süreci bu tarihe göre yapılır.
 • Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından Eren Kitap sorumlu değildir.
 • Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.


İPTAL:

 • Siparişinizi tamamen iptal etmek istiyorsanız eren@eren.com.tr adresine e-posta göndermeniz gerekmektedir.
 • Siparişin tamamen karşılanamadığı durumlarda müşterinin yaptığı ödeme iade edilecek ve bilgi verilecektir.
 • Siparişin kısmen karşılandığı durumlarda müşteri bilgilendirilir ve bu sipariş için müşterinin isteği doğrultusunda işlemler yapılır. (Bazen müşteri sadece karşılananları gönderiniz ve kalanı için ödememi iade edin şartıyla sipariş verir veya eksik siparişi başka bir ürün ile değiştirin veya tüm siparişi iptal ediniz diyebilir.) Bir hafta (7 Gün) içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir.

İADE:

 • Satın alınan ürün veya hizmetin iade şartları tüketici hakları çerçevesindedir. Satın alınan ürün orijinal halde (tekrar satışa uygun), şartlara da uygun olarak bir hafta içerisinde tarafımıza herhangi bir neden göstermeksizin iade edilebilir.  Bir haftadan sonra ki bu tarz iade talepleri dikkate alınmayacaktır. İadelerde kargo masrafları tamamen müşteriye aittir. Ödemeli kargolar kesinlikle kabul edilmeyecek, teslim alınmayacaktır. İade edilen ürünün şartlara uygunluğu kontrol edilecek uygun ise geri ödeme sonucun müşteriye bildiriminden itibaren en geç 15 gün içerisinde yapılacaktır. Geri ödemede firmamızın karşılamış olduğu banka aracılık, kargo gibi masraflar düşülecektir.
 • Ürünlerimizde garanti şartlarında aksi belirtilmedikçe ürünün ambalajı açılırsa, jelatini yırtılırsa, garanti etiketi sökülürse kesinlikle garanti dışıdır, iade alınmaz.
 • Ürün iadesi konusunda müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir veya eren@eren.com.tr adresine konu ile ilgili mesajınızı gönderebilirsiniz.


Eren Kitap'tan alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.

 

İlginize şimdiden teşekkür ederiz.

Kapat