Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
9789752710689
233727
Bilim Adamları
Bilim Adamları
180.00
Bilim Adamları: İbn-i Sina, Ali Kuşcu, Ziya Gökalp, Pertev Naili Boratav, Cahit Arf, Muazzez İlmiye Çığ, Turan Baytop, Mubeccel Kıray, Erdal İnönü, Haldun Özen.

II.Mehmed'in, Piri Reis'in, Yunus Emre'nin, Erdal İnönü'nün, Suna Kan'ın hayatı ne zorluklarla geçti? Neler düşlediler? Süreyya Ayhan 1.500 metreyi dört dakikanın altında koşmak için kimbilir nasıl çalıştı? Orhan Pamuk bir kitabını bitirmek için günde kaç saatten, kaç yıl çalışıyor? İki yaşından beri resim yapmaktan bıkmayan Bedri Baykam neden sosyal sorumluluklarını unutmuyor? Metin Erksan'ın, Yılmaz Güney'in, Kemal Sunal'ın sinemamıza katkıları nelerdi? İsmail Dümbüllü'nün Cem Yılmaz üzerinde etkisi var mı? Metin Oktay yaşarken Türkiye'de ve dünyamızda neler olup bitiyordu? Halit Kıvanç'ın başarısının sırrı nelerdi?
Kültürel çevremizde derin izler bırakan insanlarımız, bizlerin hayatında kimbilir ne değişikliklere imza atıyorlar ve daha kimbilir hangi hayatları, daha nasıl etkileyecekler?
Genç arkadaşlarımıza başarmak için çalışmanın değerini, çalışarak başarmanın hazzını; gerçek hayat hikayelerinden örneklerle anlatmaya çalıştık. Bütün dileğimiz, genç okurları yeteneklerini geliştirmeleri için özendirmek, onlar gibi başarabileceklerini anlatabilmek.
İlk 10 kitaplık Türk 100'ler serisinde,100 ünlümüzün hayat hikayeleri yer alıyor. Kitaplar, rengahenk, cıvıl cıvıl, ünlülerin anılarıyla çeşitlendirilmiş, etkinliklere de yer veriyor. Böylece eğitimcilerin kullanabileceği bir materyel olmasına özen gösterildi. Genç okurlarımız tarafından hem kolaylıkla eğlenerek okuyabilecekleri ve hem de öğretici kaynak kitap olarak kullanılabilecekleri biçimde hazırlandı.
Kitaplarda yer ünlülerimiz..
Kapat