Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%15
Zihinde Bir Dalga Yazar, Okur ve Hayal Gücü Üzerine %10 indirimli Ursu Zihinde Bir Dalga Yazar, Okur ve Hayal Gücü Üzerine %10 indirimli Ursu

Zihinde Bir Dalga: Yazar, Okur ve Hayal Gücü Üzerine

Liste Fiyatı : 44,00 TL
İndirimli Fiyat : 37,40 TL
Kazancınız : 6,60 TL
Taksitli fiyat : 9 x 4,90 TL
%15
Temin süresi 2 gündür.
9786053160809
13135090
Zihinde Bir Dalga: Yazar, Okur ve Hayal Gücü Üzerine
Zihinde Bir Dalga: Yazar, Okur ve Hayal Gücü Üzerine
Metis Yayınları
37.40

Granit insanlar, Kızılderili amcalar, sözlük teyzeler; kütüphaneler, gerçek Yerdeniz adaları; Tolstoy, Borges, Dickens, Twain; Yüzüklerin Efendisi; masallar, toplumsal cinsiyet, ayaklar, güzellik, ölüm, sorgulanmayan varsayımlar...

Ama hepsinden önemlisi düşlemek: "Hepimizin hayatlarımızı icat etmeyi, yapmayı, hayal etmeyi öğrenmemiz gerekir. Bize bu becerilerin öğretilmesi gerekir; bunun nasıl yapılacağını gösterecek rehberler gerekir. Bunu yapmazsak, hayatlarımızı başkaları bizim için yaparlar."

Le Guin'in diğer yazılarından aşina olduğumuz iki tema öne çıkıyor: Süreç ve ritim kadın olmak, yaşlı olmak, okur olmak, yazar olmak; ve yazarın, hükmetmek şöyle dursun ancak takip edebildiği tempo ve sözcükler, zamanı gelince elinizi uzatsanız havada asılı onlarcasına erişebileceğiniz hissi veren o öyküler.

Zihinde Bir Dalga'yı okumak, eski bir arkadaşınızla oturup muhabbet etmeye benziyor: Kafa açıcı olduğu kadar, insana kendini rahat hissettiren bir tarafı var; hararetle daldan dala atlarken, saatlerin nasıl geçip gittiğini anlamıyorsunuz bile.

Kapat