Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Sümerler Mezopotamya'nın Sıradışı Topluluğu %10 indirimli Helmut Uhlig Sümerler Mezopotamya'nın Sıradışı Topluluğu %10 indirimli Helmut Uhlig Sümerler Mezopotamya'nın Sıradışı Topluluğu %10 indirimli Helmut Uhlig

Sümerler Mezopotamya'nın Sıradışı Topluluğu

Liste Fiyatı : 37,00 TL
İndirimli Fiyat : 33,30 TL
Kazancınız : 3,70 TL
Taksitli fiyat : 9 x 4,37 TL
9789944330473
13201898
Sümerler Mezopotamya'nın Sıradışı Topluluğu
Sümerler Mezopotamya'nın Sıradışı Topluluğu
Totem Yayınları
33.30

"Sümerler, gerçek anlamda ancak 20. yüzyılda keşfedildiler. Onlarla ilgili bilgilerimizi biçimlendiren kanıtların çoğu, Birinci ve İkinci Dünya Savaşları arasında yapılan kazılarda gün yüzüne çıktı. Bunlarla ilgili olarak yapılan yayınlar artık kütüphaneleri doldurmaktadır. Bu arada yüzlerce bilim adamı, Sümerlerin nereden geldikleri ve erken tarihlerinin seyri hakkında bilgi vermeden önce, onların yaşamları, dinleri ve kültürleriyle ilgili pek çok şeyi açıklayan binlerce çivi yazısını çözmek için uğraştılar ve halen uğraşmaktadırlar."

Helmut Uhlig, "Tarihin Başlangıcındaki Bir Halk: Sümerler" adlı bu kitabında, elde edilen maddi verilerden hareketle, bir büyük uygarlığın kuruluşunu, gelişimini ve günümüze devrettiği kültürel-sanatsal mirasını inceleyerek, bizi keyifli ve öğretici bir tarih yolculuğuna çıkarıyor.

Kapat