Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Radikal Medya İsyancıların İletişimi ve Toplumsal Hareketler Tamara Vi Radikal Medya İsyancıların İletişimi ve Toplumsal Hareketler Tamara Vi Radikal Medya İsyancıların İletişimi ve Toplumsal Hareketler Tamara Vi

Radikal Medya - İsyancıların İletişimi ve Toplumsal Hareketler

Liste Fiyatı : 94,00 TL
İndirimli Fiyat : 84,60 TL
Kazancınız : 9,40 TL
Taksitli fiyat : 9 x 11,09 TL
9789755338606
13191196
Radikal Medya - İsyancıların İletişimi ve Toplumsal Hareketler
Radikal Medya - İsyancıların İletişimi ve Toplumsal Hareketler
İmge Kitabevi Yayınları
84.60
"Radikal Medya, ilerlemeci toplumsal dönüşüm yaratma mücadelelerinde muhalif grupların medya ve kültürü nasıl harekete geçirebileceklerinin çok iyi bir değerlendirmesini ve analizini ortaya koyuyor. Güçlü bir kuramsal arka plan ile radikal medya projelerinin belli başlı örneklerinin ayrıntılı tarihsel analizini bir araya getiren John Downing ve meslektaşları, alternatif medya ve kültürün son derece bilgi verici ve kullanışlı bir incelemesini sunuyorlar."

- Douglas Kellner, University of California, Los Angeles

Dünyada radikal medya üzerine yapılan az sayıdaki çalışma arasında bugün hâlâ en kapsamlı olma niteliğini taşıyan ve birçok dile çevrilen bu öncü kitap, Türkiye'de iletişim, kültürel çalışmalar, siyaset bilimi, sosyoloji ve gazetecilik alanlarında çalışan öğrenciler ve araştırmacılar açısından önemli bir boşluğu dolduracak nitelikte.

Radikal medyanın günümüzde ve geçmişte medyaya ilişkin kavrayışımızın ayrılmaz bir parçası olması gerektiğini ileri süren John D. H. Downing, radikal medyanın önemini ve çeşitliliğini göstermek üzere dans ve grafitiden video ve internete, hicivli baskılar ve sokak tiyatrosundan kültür parazitine, isyan şarkılarından performans sanatına ve yeraltı radyoya kadar varan ayrıntılı örneklerle radikal medyanın tarihsel ve uluslararası niteliğini ortaya koyacak kapsamlı bir analize girişiyor. Kitap, Portekiz, İtalya, Birleşik Devletler ve eski Sovyet Bloğu'ndan radikal medya örneklerinin irdelendiği ayrıntılı vaka çalışmalarıyla devam ediyor.
Kapat