Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Psikoloji ve Din Psikologların Din ve Tanrı Görüşleri Ali Ayten Psikoloji ve Din Psikologların Din ve Tanrı Görüşleri Ali Ayten

Psikoloji ve Din Psikologların Din ve Tanrı Görüşleri

Liste Fiyatı : 57,20 TL
Taksitli fiyat : 9 x 7,50 TL
9789753556118
13204561
Psikoloji ve Din Psikologların Din ve Tanrı Görüşleri
Psikoloji ve Din Psikologların Din ve Tanrı Görüşleri
İz Yayıncılık
57.20
İnsan ve davranışlarını inceleyen psikolojinin kuruluşundan itibaren, insanın ruhsal ve davranış alanında büyük tezahürleri olan din olgusunu problem edinmiştir. Din ve onun birey hayatındaki görünümleri 20. yüzyılın başlarında psikologlar tarafından öncelikle ampirik düzeyde ele alınmış daha sonra da teorik temelde incelenmiştir. Bugün ise din psikolojisi ve din sosyolojisi çatısı altında dinin birey ve toplum üzerindeki etkileri ampirik düzeyde incelenmeye devam etmektedir.
Bu kitapta okuyucu, psikolojide görüşleriyle çığır açmış bugün de etkileri devam eden meşhur psikologlardan her birinin, psikolojide takip ettiği ekol çerçevesinde, din konusunda yaptıkları değerlendirmelerini bulacaktır. Daha açık bir ifadeyle kitapta Freud un psikanalizi, Jung un analitik psikolojisi, Maslow ve Fromm un hümanist yaklaşımı ve Frankl ın logoterapik (anlam merkezli) yaklaşımı çerçevesinde din ve Tanrı yı nasıl değerlendirdikleri yer almaktadır.
Kapat