Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Prof. Dr. Altan Aykut'a Armağan-Rus Dili ve Edebiyatının İzinde Kolekt Prof. Dr. Altan Aykut'a Armağan-Rus Dili ve Edebiyatının İzinde Kolekt

Prof. Dr. Altan Aykut'a Armağan-Rus Dili ve Edebiyatının İzinde

Liste Fiyatı : 27,00 TL
İndirimli Fiyat : 24,30 TL
Kazancınız : 2,70 TL
Taksitli fiyat : 9 x 3,19 TL
9786059312080
13131905
Prof. Dr. Altan Aykut'a Armağan-Rus Dili ve Edebiyatının İzinde
Prof. Dr. Altan Aykut'a Armağan-Rus Dili ve Edebiyatının İzinde
Çeviribilim Yayınları
24.30
Rus Dili ve Edebiyatının İzinde adlı armağan kitabında yer alan yazılarda edebiyattan sinemaya, dilbilimden dil eğitimine, Sovyet dönemi alfabe politikalarından Sovyet sonrası Rus edebiyatının oluşum sürecine, Dostoyevski'nin karşılaştırılmasından Puşkin'in tiyatro yazarlığına dek pek çok konu Rus Dili ve Edebiyatı uzmanları tarafından irdelenmiştir. Puşkin, Dostoyevski, Turgenyev, Tolstoy, Çehov, Sologub, Senkovski, Ulitskaya, Zinovyev, Andreyev, Nabokov, Hakan Günday, Selim İleri üzerine yapılmış incelemeler Rus Dili ve Edebiyatı bilim dalının Türkiye'deki izdüşümleri niteliğindedir.

Bu kitap Rus Dili ve Edebiyatı bilim alanına değerli hizmetleri ve katkılarından dolayı Prof. Dr. Altan Aykut'a armağan edilmiştir. Prof. Dr. Altan Aykut, 40 yıla yakın bir süredir Rus dili, edebiyatı ve tarihi alanında hem eserleriyle hem de öğretim faaliyetleriyle hizmet veren; alanda yetişen öğrencilere ve akademisyenlere her yönüyle rehberlik eden çok değerli bir bilim adamıdır. Çalışmaları Rus edebiyatı ve Osmanlı-Rus ilişkileri konuları üzerinde yoğunlaşmıştır.

Editörlüğünü Prof. Dr. Ayla Kaşoğlu'nun yaptığı kitapta Lada Aksüt, Orçun Alpay, Hülya Arslan, Vladimir Buday, Hanife Çaylak, Reyhan Çelik, Leyla Çiğdem Dalkılıç, Erdem Erinç, Emine Zeynep Günal, Sabri Gürses, Leyla Hacızade, Naile Hacızade, Hüseyin Kandemir, Ayla Kaşoğlu, Korhan Korbek, Olena Kozan, Hüseyin Mevsim, Türkân Olcay, Gamze Öksüz, Mehmet Özberk, Zeynep Bağlan Özer, Grigoriy Pevtsov, Svetlana Stomatova, Suzan Uluoğlu-Murat Uluoğlu, Gönül Uzelli, Sevinç Üçgül, Lola Utrikovna Zvonaryova'nın makaleleri yer almaktadır.
Kapat