Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Mozart ve Verdi'de İnsan Sihirli Flüt ve Aida ( Özel Baskı ) - %10 ind Mozart ve Verdi'de İnsan Sihirli Flüt ve Aida ( Özel Baskı ) - %10 ind Mozart ve Verdi'de İnsan Sihirli Flüt ve Aida ( Özel Baskı ) - %10 ind

Mozart ve Verdi'de İnsan Sihirli Flüt ve Aida ( Özel Baskı )

Liste Fiyatı : 40,00 TL
İndirimli Fiyat : 36,00 TL
Kazancınız : 4,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 4,72 TL
9786058607798
861667
Mozart ve Verdi'de İnsan Sihirli Flüt ve Aida ( Özel Baskı )
Mozart ve Verdi'de İnsan Sihirli Flüt ve Aida ( Özel Baskı )
Hayalperest Yayınevi
36.00
Son yıllarda çalışmalarımı sanatlar arası etkileşim konusunda yoğunlaştırmıştım. Bu bağlamda Mozart operalarına yöneldim. İlgilimi özellikle çeken onun son operası Sihirli Flüt oldu. Konunun örgüsünü oluşturan temel kavramların Mozartın kişiliğine ayna tuttuğunu gördüm. Sihirli Flütteki başkişilerin karakterleri birbirinden çok farklı. Bu farklı karakterlerin çoğu Mozartın kişiliğinde toplanmış. Mozartı bu bağlamda ele alınca çalışmamın çıkış noktası onun yaşam karşısındaki duruşu ve insan anlayışı oldu.

19.yüzyıl İtalyan bestecilerini incelerken Verdi ile Mozart arasında temel bir ortaklık bulguladım. Her ikise de insanı, yaşadığı toplumdan soyutlamadan etiyle canıyla yaşayan varlıklar olarak algılıyor ve kişiliklerini, birbirleriyle ilişkilerini müzik diliyle ifade ediyorlar. Sihirli Flüt ile Aidanın temel kavramlarını bu açıdan karşılaştırdım. Bu karşılaştırma farklı dönem ve farklı koşullarda yaşamış olan iki büyük bestecinin yaşama bakışlarına ışık tuttuğu gibi, 18.yüzyıl sonuyla 19.yüzyılda yaşanan toplumsal değişimi de gözler önüne seriyor.
Kapat