Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Karl Marx 19. Yüzyılda Yaşanmış Bir Hayat Jonathan Sperber Karl Marx 19. Yüzyılda Yaşanmış Bir Hayat Jonathan Sperber

Karl Marx: 19. Yüzyılda Yaşanmış Bir Hayat

Liste Fiyatı : 59,00 TL
İndirimli Fiyat : 53,10 TL
Kazancınız : 5,90 TL
Taksitli fiyat : 9 x 6,96 TL
9789750516511
13227542
Karl Marx: 19. Yüzyılda Yaşanmış Bir Hayat
Karl Marx: 19. Yüzyılda Yaşanmış Bir Hayat
İletişim Yayınları
53.10
"Belki de 19. yüzyılın ilk yarısındaki koşulları ele alan Marx'ı, geçmişe bakarak geleceğe ışık tutan biri olarak anlamak, onu tarihsel gelişmelerin öngörüsü sağlam bir yorumcusu olarak anlamaktan daha yararlı olacaktır."
JONATHAN SPERBER

Karl Marx hakkında hâlâ öğrenecek bir şey kalmış olabilir mi? Tarihçi Jonathan Sperber'in eseri, bu sorunun cevabının "evet" olduğunu kanıtlıyor. Düşüncesi ve eylemiyle modern çağın kutup yıldızlarından olan Karl Marx'ın hayatını, farklı açılardan görmemizi sağlayan bir kitap Sperber'inki

Bu biyografi her şeyden önce, klişeleşmiş ifadesiyle, "insan olarak Marx"ı tanımayı sağlıyor. Romantize etmeden, mitleştirmeden, zaafları içindeki büyüklüğünü anlatarak İnsanlarla ilişkilerine, hırslarına, kaygılarına, bu arada örneğin hayat yoldaşı Engels'le dostluğuna ışık tutarak

Kitap elbette büyük düşünürün sadece "özel" hayatına değil, düşünce ve siyaset hayatına da bütün ayrıntısıyla eğiliyor. Onun Hegel etkisiyle müsbet bilimlerin ve pozitivizmin cazibesi arasındaki enerji akımıyla oluşan düşünce dünyasını da inceliyor Sperber. Kitabın belki en özgün yanı şu:
19. yüzyıl Avrupası uzmanı olan yazar, Marx'ın hayatını, düşüncesini ve eylemini, yaşadığı dönemin koşullarına oturtarak anlamaya eğiliyor. Büyük bir titizlikle, ayrıntı ve hakikat sevgisiyle yapıyor bunu. Marx'ı bir 19. yüzyıl romanının içinde okuyoruz!

"Sürükleyici, kılı kırk yaran bir araştırma" -New York Times

"Olağanüstü ayrıntılı parıldayan bir kitap" -Tageszeitung
Kapat