Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Kalem Efendileri - %10 indirimli  - Mehmet Nuri Yardım - Çağrı Yayınla Kalem Efendileri - %10 indirimli  - Mehmet Nuri Yardım - Çağrı Yayınla Kalem Efendileri - %10 indirimli  - Mehmet Nuri Yardım - Çağrı Yayınla Kalem Efendileri - %10 indirimli  - Mehmet Nuri Yardım - Çağrı Yayınla Kalem Efendileri - %10 indirimli  - Mehmet Nuri Yardım - Çağrı Yayınla Kalem Efendileri - %10 indirimli  - Mehmet Nuri Yardım - Çağrı Yayınla Kalem Efendileri - %10 indirimli  - Mehmet Nuri Yardım - Çağrı Yayınla

Kalem Efendileri

Liste Fiyatı : 25,00 TL
İndirimli Fiyat : 22,50 TL
Kazancınız : 2,50 TL
Taksitli fiyat : 9 x 2,95 TL
Kalem Efendileri
Kalem Efendileri
Çağrı Yayınları
22.50
Medeniyetin temeli kabul eden edebiyatçı yazar Mehmet Nuri Yardım, 35 yıldan beri gazetelerde çıkan yazılarının bir bölümünü ilk defa Kalem Efendileri'nde buluşturuyor. Burada sözü edilen edebiyatçılar ve sanatçılar, bahsedilen kitaplar, gündeme taşınan konular bizim ruh ve düşünce dünyamızın işaretlerini taşıyor, irfanımızın ışıklarını yansıtıyor. Geçmişten günümüze ulaşan, bugünden de geleceğe taşınacak olan temel değerlerimizin bir bölümü kalıcı olsun diye bir araya getiriliyor.

Medeniyet odaklı bir bakışla dile gelen bu denemelerde, toplumu ayakta tutan mânevi dinamiklere dikkat çekiliyor: edebiyatımız, tarihimiz, şiirimiz, mîmârimiz, mûsîkîmiz, dilimiz, tezhibimiz, nakşımız, resmimiz, ebrumuz yani bütün sanatımız... Bu sanatlarla zinde, moralli ve umutlu olacağımıza, ayakta durabileceğimize inanan Yardım, barış ve huzurun da bu ulvî meşgalelerle sağlanacağını düşünüyor. Kalem Efendileri "bâki kalan bu kubbede hoş bir sâdâ" bırakmak için yazıldı. Kitap, gelecek nesle bir selâmdır.
Kapat