Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
In Pursuit of Excellence: Works of Art from the Museum of Turkish and

Yunus Emre - Hayatı Düşüncesi Etkisi

Liste Fiyatı : 0,00 TL
41-10058
197791
Yunus Emre - Hayatı Düşüncesi Etkisi
Yunus Emre - Hayatı Düşüncesi Etkisi
Marifet Yayınları
0.00
This limited edition will appeal not only to collectors interested in Turkish and Islamic art but also to artists and designers looking for sources of inspiration in non-Western art.

The museum's world-famous collections of Seljuk, Ottoman, and early Islamic art-Qurans, manuscripts, wood and stone carvings, metalwork, ceramics, and carpets-are presented as large-format images.26 by 36.5 cms,260 pages. Hardbound in Setalux cloth and presented in a slipcase.

The accompanying essays are by Prof Oleg Grabar, a respected authority on Islamic art; Dr Nazan Olcer, director of the museum; and other museum curators.

_________________________________________________________


MÜKEMMELLİK PEŞİNDE.

İstanbul Türk ve İslam Eserleri Müzesi'nden Sanat Eserleri, Sunuş Yazıları: Oleg Grabar ve Nazan Ölçer
Fotoğraflar: Ahmet Ertuğ

Bu sınırlı sayıdaki baskı, yalnızca Türk-İslam sanatıyla ilgilenen koleksiyonculara değil, aynı zamanda kendi sanatlarından farklı ilham kaynakları arayan Batılı sanatçılara ve tasarımcılara da hitap ediyor. Müzenin dünyaca ünlü Selçuklu, Osmanlı ve eski İslam sanatı koleksiyonları Kur'anlar, elyazmaları, ahşap ve taş oymalar, madeni eşyalar, seramikler ve halılar büyük boy fotograflar olarak basılmış.

260 sayfa.26x36,5 cm boyutunda, ipek kumaşla ciltlenmiş ve kutu içinde sunulmuş.

Metinler, İslam sanatı konusunda yetkili uzmanlar Prof Oleg Grabar, Dr Nazan Ölçer ve müze küratörlerinin katkılarıyla yazılmış.
Kapat