Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Yokluğun Derdi Hevşehirli Aşık Ahmetin Yaşamı, Sanatı, Şiirleri - %10 Yokluğun Derdi Hevşehirli Aşık Ahmetin Yaşamı, Sanatı, Şiirleri - %10

Yokluğun Derdi Hevşehirli Aşık Ahmetin Yaşamı, Sanatı, Şiirleri

Liste Fiyatı : 15,00 TL
İndirimli Fiyat : 13,50 TL
Kazancınız : 1,50 TL
Taksitli fiyat : 9 x 1,77 TL
9786054616985
859273
Yokluğun Derdi Hevşehirli Aşık Ahmetin Yaşamı, Sanatı, Şiirleri
Yokluğun Derdi Hevşehirli Aşık Ahmetin Yaşamı, Sanatı, Şiirleri
Ürün Yayınları
13.50
Yokluğun Derdi, öncelikle, okuyucuların büyük bir çoğunluğunun adını ilk kez bu güldesteyle duyacağı bir şairi, Nevşehirli Âşık Ahmeti tanıtmayı amaçlıyor. Yerel gazetelerden, el yazması defterlerden, ses ve video kayıtlarından yararlanılarak hazırlanan kitapta, Âşık Ahmetin 110 şiirinin yanı sıra yaşamı ve şiiri hakkında bir incelemeye, bazı türkülerinin notalarına ve saptanan tüm eserlerinin genel bir dizinine de yer veriliyor.
Herhangi bir enstrüman kullanmayan, ancak eserlerini ezgili bir şekilde yaratan halk şairlerimizden biri olan Âşık Ahmette aşk, gurbet, yoksulluk, yakın çevreyle olan ilişkiler ve toplumsal yergi konuları öne çıkıyor. Herkesin türkü söylediği bir aile ortamında yetişen Âşık Ahmet, zaman zaman halk hikâyelerinden de beslenerek Âşık Gariplerin, Âşık Keremlerin, Karacoğlanların dünyalarıyla buluşuyor. Özellikle son dönem şiirlerinde kendi sesinin güçlü örneklerini veren şair, Anadolu insanının duyarlılığını, acılarını, sıkıntılarını, kendi penceresinden yansıtarak bizlere sunuyor. Herhangi bir zümrenin düşüncelerine bağlı olmayan, şiirini öz itibariyle kendi yaşamından damıtan Nevşehirli Âşık Ahmet, halk şiirimizin canlı bir örneği olarak ilgiyi hak ediyor.
Kapat