Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Yıldızlar Altında İstanbul Selim İleri Yıldızlar Altında İstanbul Selim İleri

Yıldızlar Altında İstanbul

Liste Fiyatı : 0,00 TL
İndirimli Fiyat : 0,00 TL
Kazancınız : 0,00 TL
9789759916183
13226065
Yıldızlar Altında İstanbul
Yıldızlar Altında İstanbul
Doğan Kitap
0.00
Bir zaman makinesine binip "renk, ışık ve sular kenti" İstanbul'a gidiyoruz. Leylakların hala yaşadığı İstanbul'a... Hanımeli kokularının, evde yapılmış limonataların, uzaklardan duyulan yoğurtçu, çıngıraklarının kentine gidiyoruz. Köpükten ibaret kahveler içip tozlu parfüm şişelerini açıyoruz.

Yüksek tavanlı meyhanelerden heyecanlı sohbet sesleri duyuluyor, bir yanda da eski radyolardan cızırtılı bir müzik yükseliyor. Yatılı okul kapısında vedalar yaşanıyor, iskelelerde sevinçli, karşılamalar... Sakin dünyanın sakin komşularını anıyoruz. Deniz manzarasına açılan yokuşlardan iniyoruz nefes nefese. Nice sanatçının geçtiği Küçük Sahne'de bir oyun seyrediyoruz mesela... Yazlık sinemada siyah beyaz bir filme kaptırıyoruz kendimizi. Mühürdar'dan, Moda'dan, Acıbadem'den geçiyoruz, Aksaray'a, Yedikule'ye varıyoruz. Cihangir'i, Yeşilköy'ü, Şişli'yi de unutmuyoruz tabii... Bir de... İlle de Boğaziçi...

Selim İleri, Yıldızlar Altında İstanbul'da romanlarda, filmlerde kalmış o kenti, eski İstanbul'u, günümüze getiriyor. Bizi de resimlerle, fotoğraflarla renklenmiş bu büyülü yolculuğa davet ediyor.
Kapat