Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Yerinden Yönetim ve Siyaset %10 indirimli Kolektif Yerinden Yönetim ve Siyaset %10 indirimli Kolektif Yerinden Yönetim ve Siyaset %10 indirimli Kolektif Yerinden Yönetim ve Siyaset %10 indirimli Kolektif Yerinden Yönetim ve Siyaset %10 indirimli Kolektif Yerinden Yönetim ve Siyaset %10 indirimli Kolektif

Yerinden Yönetim ve Siyaset

Liste Fiyatı : 45,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 5,90 TL
9789754065077
765790
Yerinden Yönetim ve Siyaset
Yerinden Yönetim ve Siyaset
Cem Yayınevi
45.00
Bu yapıtta demokratik yaşamın vazgeçilmez öğeleri olan yerel yönetimler, tüzel, yönetsel ve siyasal boyutlarıyla geniş bir açıdan ele alınııyor. Çok partili siyasal yaşamın zorunlulukları, devletle yerel yönetimler arasındaki ilişkiler, dünyadaki düşünsel gelişmenin, kısaca küreselleşmenin olumlu ve olumsuz etkileri yerel yönetimler açısından değerlendirilmeye çalışılıyor. Türkiye'de yerel yönetimlerle ilgili son yasal düzenlemeler eleştirel bir değerlendirmeye konu yapılıyor.
Prof. Dr. Ruşen Keleş, dünyadan veTürkiye'den örnekler vererek, konulara hem kuramsal, hem de uygulama açısından yaklaşıyor. Avrupa Birliği ile olan ilişkiler çerçevesinde yerel demokrasinin önemini vurguluyor. Kırk yıllık bir birikimin ürünü olan Yerinden Yönetim ve Siyaset, bugünün ve yarının kuşaklarına, yerel demokrasi ve yerel özerklik konularına ilişkin gelişme doğrultularını gösteriyor.
Kapat