Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Yeni Türk Edebiyatı Araştırmaları - 2 %10 indirimli İnci Enginün Yeni Türk Edebiyatı Araştırmaları - 2 %10 indirimli İnci Enginün Yeni Türk Edebiyatı Araştırmaları - 2 %10 indirimli İnci Enginün Yeni Türk Edebiyatı Araştırmaları - 2 %10 indirimli İnci Enginün

Yeni Türk Edebiyatı Araştırmaları 2

Liste Fiyatı : 60,00 TL
İndirimli Fiyat : 54,00 TL
Kazancınız : 6,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 7,08 TL
%10
Temin süresi 1 gündür.
9789759953591
821725
Yeni Türk Edebiyatı Araştırmaları 2
Yeni Türk Edebiyatı Araştırmaları 2
Dergah Yayınları
54.00
Yeni Türk Edebiyatı Araştırmaları 2deki yazıların bir kısmı Araştırmalar ve Belgelerden alınmış olmakla birlikte büyük bir kısmı 2000den sonra yazılmıştır. Prof. Dr. İnci Enginün çoğunu neşrettiği yazıların ilk çıktıkları yerleri belirtmiştir.

Bu kitaptaki makaleler Enginünün ilgi alanlarının çeşitliliğini hemen göstermektedir. Yunus, Nasrettin Hoca ve bazı divan edebiyatı şairlerinin Tanzimat sonrası yazarların yorumlamalarıyla ilgili yazıları, edebiyat geleneğinin yeniyle bağlanışını göstermektedir. Cumhuriyet dönemi yazarlarıyla ilgili incelemelerinde İnci Enginün bazen yazarların tek bir eseri üzerinde durmuş, bazen de yazarı bütünüyle ele almıştır. Oyun yazarları ve tiyatro konusundaki yazarları ise kitabının en hacimli kısmını oluşturmaktadır.

Bu incelemelerinde de kişileri dönemleri içinde ele alırken geçmişe ve birbirlerine borçlarını göstermeyi de unutmamıştır. Namık Kemal, Muallim Naci, Ahmet Mithattan başlayarak Kemalettin Kamu, Memduh Şevket Esendal, M. Necati Karaer, Selim İleri, İhsan Oktay Anara kadar çok geniş bir yelpazede yer alan bu yazıların, okuyucularca ilgiyle okunacağından eminiz.
Kapat