Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%12
Yaşıyorsak Borçluyuz Tanıklar Anlatıyor 10 Ekim Ankara Katliamı Yaşıyorsak Borçluyuz Tanıklar Anlatıyor 10 Ekim Ankara Katliamı

Yaşıyorsak Borçluyuz Tanıklar Anlatıyor 10 Ekim Ankara Katliamı

Liste Fiyatı : 30,00 TL
İndirimli Fiyat : 26,40 TL
Kazancınız : 3,60 TL
Taksitli fiyat : 9 x 3,46 TL
9786059378277
13178522
Yaşıyorsak Borçluyuz Tanıklar Anlatıyor 10 Ekim Ankara Katliamı
Yaşıyorsak Borçluyuz Tanıklar Anlatıyor 10 Ekim Ankara Katliamı
Ütopya Yayınevi
26.40
YAŞIYORSAK BORÇLUYUZ-TANIKLAR ANLATIYOR 10 EKİM AN-KARA KATLİAMI
Yayına Hazırlayanlar: İlhami Şahbaz - Yücel Demirer
10 Ekim 2015'te Ankara'da, Gar Meydanı'nda bir intihar saldırısı şekline gerçekleştirilen katliam, ülkenin özgürlükçü, demokratik ve devrimci vicdanında derin yaralar açtı. Bu saldırıya, mitinge katılmak üzere Kocaeli'den Ankara'ya gidenler de bizzat tanık oldu, gitmeyenler yaşananların dehşetiyle sarsıldı. Bu derleme, bu vahşi saldırının nedenlerinin anlaşılması, bıraktığı derin izlerin yerel ve merkezi ölçekte değerlendirilmesi ve en önemlisi de unutulmaması için yapıldı.
Çalışmanın başlangıç bölümü 'Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi'ne katılanların gözlemleri ile onları uğurlayan arkadaşlarının tanıklıklarını içermekte. İzleyen bölümlerde tematik ortaklıklarına göre bir araya getirilen yazılarda katliamın tarihsel arka planı, medyada yansıtılma biçimi, sosyal ve siyasal sonuçları, mekânsal ve yönetsel boyutları tartışılmakta. Disiplinlerarası bir derlemeyi oluşturan ve Kocaeli'de yaşayan araştırmacıların yazdığı bu makalelerde, katliamın farklı açılardan çekilen fotoğrafları ile Türkiye siyasetinin değişmez parçası olan şiddet ve devletin süreklilik göstermeye devam eden otoriter yüzü sergilenirken muhalefet alan ve olasılıklarına işaret edilmekte.
Kapat