Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Yaşanan Alevilik - %10 indirimli  - Abbas Tan - Ürün Yayınları  - Bulu Yaşanan Alevilik - %10 indirimli  - Abbas Tan - Ürün Yayınları  - Bulu

Yaşanan Alevilik

Liste Fiyatı : 15,00 TL
İndirimli Fiyat : 13,50 TL
Kazancınız : 1,50 TL
Taksitli fiyat : 9 x 1,77 TL
9786054938016
859333
Yaşanan Alevilik
Yaşanan Alevilik
Ürün Yayınları
13.50
Anadolu, kadim tarihten bu yana çeşitli uygarlıkların, kültürlerin ve inançların yer aldığı mozaik bir coğrafyadır. İşte bu mozaik yapı içinde, kökeni ta islam öncesinden izler taşıyan ve yaşatan kadim bir halk vardır ki bu da Alevilerdir.
Aleviler, bugün kırsaldan çıkıp kentin ara sokaklarına girmiş ve geleneğini, müziğini, cemini yaşatmaya çalışmışlardır. Kentleşmenin getirdiği kimi zorluklara karşın, Alevilik, ulu erenlerin yaktığı çerağın ışığıyla geleceğe taşınmakta ve hep varolacaktır da. Yalnız bu var olma, yüzyıllardır tarihin imbiğinden süzülerek gelen yolu, edebi, erkanı, cemi bilmekle olur.
İşte Abbas Tanın bu kitabı dünden bugüne gelen ve yarına aktarılacak Alevilik hakkında siz okurlara ışık olacaktır. Her Alevinin bilmesi gereken konuları çok uzatmadan, sözü dolaştırmadan ve herkesin kolayca anlayabileceği, akıcı, kendine özgü anlatımıyla yaşanan Alevilikin ne olduğunu öğreneceksiniz.
Hünkar Hacı Bektaş Veli der ki:
Karanlığa ışık tutanlara ne mutlu!

İlhan Cem Erseven
Kapat