Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Yapı Malzemesi – 2 70 Şekil – 40 Tablo ile Desteklenmiş Osman Şimşek Yapı Malzemesi – 2 70 Şekil – 40 Tablo ile Desteklenmiş Osman Şimşek

Yapı Malzemesi – 2 70 Şekil – 40 Tablo ile Desteklenmiş

Liste Fiyatı : 34,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 4,46 TL
9789750254512
13285790
Yapı Malzemesi – 2 70 Şekil – 40 Tablo ile Desteklenmiş
Yapı Malzemesi – 2 70 Şekil – 40 Tablo ile Desteklenmiş
Seçkin Yayıncılık
34.00
Gördüğü yoğun ilgi sonucu, kısa sürede 6. baskını yapan eser, güncellenmiş hali ile okuyucuların beğenisine sunulmuştur.

Yapı Malzemeleri konularını içeren bu çalışma, "Yapı Malzemeleri – I" ve "Yapı Malzemeleri – II" isimlerinde iki ayrı kitap olarak sunulmuştur. Bu kitaplar;

Teknoloji Fakülteleri İnşaat Mühendisliği Bölümlerindeki "Yapı Malzemeleri" dersinin müfredatına uygun olarak hazırlanmış ve hali hazırda bu bölümlerde ders kitabı olarak kullanılmaktadır. Ayrıca, Mimarlık Bölümleri ve İnşaat Mühendisliği Bölümleri ile MYO İnşaat Programlarında "Yapı Malzemesi" ve "Yapı Malzemeleri" derslerinde de kaynak kitap olarak kullanılmaktadır.

Kitabın 2. cildinde bağlayıcılar, agregalar, beton, ahşap, harçlar, kaplamalar, boyalar, yalıtım malzemeleri, metaller, doğal taşlar, camlar ve plastikler hakkındaki konulara yer verilmiş, açıklanan konuların daha iyi ve kolay anlaşılması için 70'den fazla şekil ve 40 adet tabloya yer verilmiştir.

Kitap, ilgili bölümlerin öğrencilerine hitap etmesinin yanında, yapı sektörünün her kademesinde görev alan teknik elemanlara ve konuyla ilgilenenlere de açıklayıcı bilgiler vermektedir.

Konu Başlıkları:
Bağlayıcılar (Çimento, Alçı, Kireç ve Puzolan)
Agregalar
Beton
Ahşap
Harçlar (Geleneksel Harçlar ve Hazır Harçlar)
Kaplamalar(Döşeme, Duvar, Tavan, Merdiven, Çatı )
Kil ve Kilden Yapılan İnşaat Malzemeleri
Boyalar
Yalıtım Malzemeleri
Metaller
Doğal Taşlar
Camlar
Plastikler
Kapat