Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
VHDL ve Verilog ileSayısal Tasarım Xilinx Vivado ile FPGA Uygulamaları VHDL ve Verilog ileSayısal Tasarım Xilinx Vivado ile FPGA Uygulamaları VHDL ve Verilog ileSayısal Tasarım Xilinx Vivado ile FPGA Uygulamaları VHDL ve Verilog ileSayısal Tasarım Xilinx Vivado ile FPGA Uygulamaları

VHDL ve Verilog ile Sayısal Tasarım Xilinx Vivado ile FPGA Uygulamaları Destekli

Liste Fiyatı : 0,00 TL
9789750241925
13149705
VHDL ve Verilog ile Sayısal Tasarım Xilinx Vivado ile FPGA Uygulamaları Destekli
VHDL ve Verilog ile Sayısal Tasarım Xilinx Vivado ile FPGA Uygulamaları Destekli
Seçkin Yayıncılık
0.00
Kitap, üniversitelerde elektrik, elektronik ve bilgisayar mühendisliği lisans ve yüksek lisans programlarında gösterilen donanım tanımlama dilleri ile karmaşık sayısal sistemlerin tasarım dersleri için VHDL ve Verilog dillerine giriş seviyesi ders kitabı olarak hazırlanmıştır.

Her iki dilin sentaks karmaşıklığından mümkün olduğunca uzak durulup, uygulamalara yönelik bir anlatım tercih edilmiştir. Ayrıca kitap çeşitli çözümlü örnekler ve problemler ile desteklenmiştir. İçerik oluşturulurken öğrencinin ders aşamasında ve tasarım esnasında karşılaştığı pratik problemler ve çözümleri ayrıntılı olarak gösterilmiştir. Bu örnekler, öğrencinin dersi başarıyla bitirmesine katkı sağlayacak nitelikte seçilmiştir. Kitabın yazımında öğrenciler kadar bu konuyu merak edenlerin de rahat anlayacağı bir dil takip edilmiştir.

Donanım tanımlama dillerini kullanarak öğrenme mantığından hareketle, geliştirme ortamı olarak Xilinx firmasının ücretsiz sürümüde olan Vivado tasarım ortamı seçilmiştir. Kitaptaki uygulamalar Digilent firmasının uygun maliyetli ve özellikli ürünlerinden biri olan BASYS3 FPGA kartı ile gerçeklenmiştir.

Konu Başlıkları:
VHDL Dilinin Özellikleri
Verilog Dilinin Özellikleri
Xilinx VIVADO ile Tasarım
Kombinasyonel Lojik Devreler
Senkron Lojik Devreler
Sonlu Durum Makinesi
Matematiksel İşlemler
Örnek Uygulamalar
Kapat