Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Uluslararası Yargı - %10 indirimli  - Rona Aybay - Alfa Yayınları  - H Uluslararası Yargı - %10 indirimli  - Rona Aybay - Alfa Yayınları  - H Uluslararası Yargı - %10 indirimli  - Rona Aybay - Alfa Yayınları  - H Uluslararası Yargı - %10 indirimli  - Rona Aybay - Alfa Yayınları  - H Uluslararası Yargı - %10 indirimli  - Rona Aybay - Alfa Yayınları  - H

Uluslararası Yargı

Liste Fiyatı : 15,00 TL
İndirimli Fiyat : 13,50 TL
Kazancınız : 1,50 TL
Taksitli fiyat : 9 x 1,77 TL
Uluslararası Yargı
Uluslararası Yargı
Alfa Yayınları
13.50
Uluslararası mahkeme olarak nitelendirilebilecek kurumların sayısı son zamanlarda oldukça hızlı bir artış göstermiştir.
Ceza hukukundan ticarete, insan haklarından spora kadar çok çeşitli alanda etkinlik gösteren ve çeşitli adlarla anılan uluslararası mahkemelerin sayısı 30u aşmış bulunuyor. Buna, yargı-benzeri işlev gören hakem mahkemeleri gibi kurullar da eklenince sayı çok daha artıyor.
Uluslararası mahkemelerin adları ve yetkileri konusunda birtakım yanlışlıklar yapılabiliyor. Örneğin uluslararası bir ceza mahkemesi ile insan hakları mahkemesi karıştırılabiliyor ve insan hakları mahkemesinin ceza vermesi beklentisi yaratılabiliyor.
Prof. Dr. Rona Aybay bu yanlışlardan sakınılmasına yardımcı olacak temel bilgileri kaleme aldı
Rona Aybay, Avrupa Konseyi Irkçılık ve Hoşgörüsüzlükle Savaşım Komisyonu ile Bosna-Hersekteki insan hakları ihlâllerini incelemekle görevli AGİT komisyonu üyeliklerinde bulunmuştur. Bosna-Hersek İnsan Hakları Mahkemesinde, kurulduğu 1996 yılından kapandığı 2003 yılına kadar Avrupa Konseyi tarafından seçilmiş uluslararası yargıç olarak görev yapmıştır. Aybay, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin etkenliğini arttırmak üzere, Avrupa Konseyince oluşturulan 11 üyeli Akil Kişiler Grubuna üye seçilmiştir.
Kapat