Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Ulusal Sorun Ulusların Kendi Yazgısını Tayin Hakkı ve Özerklik Rosa Lu Ulusal Sorun Ulusların Kendi Yazgısını Tayin Hakkı ve Özerklik Rosa Lu

Ulusal Sorun Ulusların Kendi Yazgısını Tayin Hakkı ve Özerklik

Liste Fiyatı : 20,00 TL
İndirimli Fiyat : 18,00 TL
Kazancınız : 2,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 2,36 TL
9789753440349
13059865
Ulusal Sorun Ulusların Kendi Yazgısını Tayin Hakkı ve Özerklik
Ulusal Sorun Ulusların Kendi Yazgısını Tayin Hakkı ve Özerklik
Belge Yayınları
18.00
1919 Ocak ayında Alman militarist timleri tarafından Alman Komünist Partisinin kurucusu olan Rosa Luxemburg ve Karl Liebknechtin linç edilerek katledilmeleri, aynı zamanda gelecekteki Nazizmin yükselişinin uğursuz bir habercisi idi. Daha sonraları devrimci liderlerin katledilmeleri, dünyanın birçok yerinde taklit edilen bir yöntem olacaktı. 1921 yılında, tam 2 yıl sonra, yine bir Ocak ayında Türkiye Komünist Partisi kurucusu olan Mustafa Suphi ve arkadaşları, militaristlerin organize ettiği bir linç ortamı ile karşılaşacak ve Karadenizin karanlık sularında Teşkilat-ı Mahsusa elemanları tarafından katledileceklerdi.
Rosa Luxemburgun ulusal soruna ilişkin görüşlerin eleştiren birçok yayın olmasına karşın, onun kendi metinlernin çevirisine ulaşmak mümkün değildi. Şu anda Türkiyede güncelleşen militarizm tartışmaları ise, Türkçe olarak ilk kez yayınlanan Liebknechtin SEÇME YAZILARI ile zenginleşiyor.
Kapat