Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Türk Sağlık Sistemi Tarihsel Süreç : Hizmet Sunumu-Uygulamalar Ali Üna

Türk Sağlık Sistemi Tarihsel Süreç : Hizmet Sunumu-Uygulamalar

Liste Fiyatı : 80,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 10,49 TL
9786257424257
13355043
Türk Sağlık Sistemi  Tarihsel Süreç : Hizmet Sunumu-Uygulamalar
Türk Sağlık Sistemi Tarihsel Süreç : Hizmet Sunumu-Uygulamalar
Siyasal Kitabevi - Akademik Kitaplar
80.00

Türk Sağlık Sistemi kitabı, sağlık sisteminin değişen ve gelişen yönüyle ele alındığı, Cumhuriyetin kurulmasından önceki dönemlerden günümüze kadar reformları ve yapılandırma çalışmalarını kapsayan bir kaynak kitap olarak sunulmuştur.

Kitap yirmi bir bölümden oluşmaktadır. Kitabın ilk altı bölümünde Cumhuriyet öncesinde Türklerde ve Osmanlı İmparatorluğu’nda sağlık hizmeti sunumuna yer verilmiş, Cumhuriyetin ilanından sonra Türk Sağlık Sistemi’nin kurulması ve yapılandırılmasına yönelik faaliyetler dönemsel olarak, günümüzdeki Sağlıkta Dönüşüm Programı’nı da kapsayacak şekilde ele alınmıştır. Sonraki bölümlerde günümüzde sağlık hizmetlerinin sunumuna ilişkin yapılanma sosyal güvenlik sistemi, sağlık harcamaları, sağlık insan gücü gibi konular da dahil edilerek ayrıntılı şekilde incelenmiş, mevcut uygulamalara yer verilmiştir. Kitap bu haliyle hem Türk Sağlık Sistemi’nin tarihsel gelişimini hem de güncel uygulamaları içermektedir.

Kitabın yazarları Sağlık Yönetimi alanında eğitim almış ve bu alanda görev yapan akademisyenlerden oluşmaktadır. Kapsamlı ve güncel bir içerik ile oluşturulan Türk Sağlık Sistemi kitabının Sağlık Yönetimi, Tıp ve sağlık bilimleri alanlarındaki bölümlerin eğitim sürecine katkı sağlamakla birlikte alanda yaygın olarak kullanılacak bir kaynak olmasını dilerim.

Kapat