Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Türk Edebiyatında Bektaşi Fıkraları Dursun Yıldırım Türk Edebiyatında Bektaşi Fıkraları Dursun Yıldırım Türk Edebiyatında Bektaşi Fıkraları Dursun Yıldırım Türk Edebiyatında Bektaşi Fıkraları Dursun Yıldırım Türk Edebiyatında Bektaşi Fıkraları Dursun Yıldırım Türk Edebiyatında Bektaşi Fıkraları Dursun Yıldırım

Türk Edebiyatında Bektaşi Fıkraları

Liste Fiyatı : 30,00 TL
İndirimli Fiyat : 27,00 TL
Kazancınız : 3,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 3,54 TL
9789753382625
13053324
Türk Edebiyatında Bektaşi Fıkraları
Türk Edebiyatında Bektaşi Fıkraları
Akçağ Yayınları
27.00
Türk Edebiyatında Bektaşi Fıkraları adlı bu araştırma, edebiyatımızda fıkra türünü ve fıkra tiplerini ele alıp incelemektedir. İncelemeye, edebiyatımızda ünlü fıkra tiplerinden Bektaşi tipine bağlı olarak anlatılan fıkra metileri temel olarak seçilmiştir. Bu malzemenin yanı sıra öteki tiplere bağlı metinler de gözden geçirilmiştir. Fıkra tiplerinin, türün ve metinlerin, işlev, biçim, yapı ve içerik özellikleri üzerinde de durulmuştur. Fıkra tipleri ile ilgili bir sınıflama denemesi yapılmıştır Fıkra türü metinler ile öteki türlere ait metinler arası ilişkiler belirlenmeye çalışılmıştır.

Bu araştırma yayımlandığında çok olumlu tepkiler almış, üniversitelerin ilgili bölümlerinde ders kitabı gibi kullanılmış, ikinci baskısı AKÇAĞ tarafından yapılmıştır.
Kapat