Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Türk Dilinde Yapı Bakımından Fiiller Necmettin Hacıeminoğlu Türk Dilinde Yapı Bakımından Fiiller Necmettin Hacıeminoğlu Türk Dilinde Yapı Bakımından Fiiller Necmettin Hacıeminoğlu Türk Dilinde Yapı Bakımından Fiiller Necmettin Hacıeminoğlu

Türk Dilinde Yapı Bakımından Fiiller

Liste Fiyatı : 40,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 5,24 TL
9786059241656
13061701
Türk Dilinde Yapı Bakımından Fiiller
Türk Dilinde Yapı Bakımından Fiiller
Bilge Kültür Sanat
40.00
Türk Dilinde Yapı Bakımından Fiiller Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu'nun ilmî birikiminin zirvesindeyken kaleme aldığı eserdir. Hacıeminoğlu Hoca bu eseriyle Türkçenin köklerini araştırmış, uzun yıllar zihni bu konuyla meşgul olmuş, tabiri caizse bu meseleyle yatıp kalkmıştır.
Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu'nun bu eserinde de onun Türkçe hakkındaki temel düşüncesinin yansıdığı görülecektir. Türkçeden diller üretmeye ve dolayısıyla siyasi bir amaca ulaşmaya çalışan Sovyet Türkoloji geleneğinin aksine o, Türk dilini hep bir bütün olarak düşünür ve konulara hocası Prof. Dr. R. Rahmeti Arat'tan aldığı bilim disipliniyle bakar, öğrencilerine de sürekli ?Ağacı değil, ormanı görmeyi" öğütlerdi. Bu eserde de ilk yazılı metinlerden başlayarak çağdaş Türk lehçelerine kadar Türkçenin önemli bir konusu işlenmiş, fiillerin yapısı oldukça yeni ve farklı bir bakış açısıyla anlaşılmaya ve anlatılmaya çalışılmıştır. Kitabın araştırmacılar ve öğrencilere kaynak eser olmasının yanında saha meraklılarının da ilgisini çekeceği kanaatindeyiz.
2016 yılı, Hacıeminoğlu Hoca'nın ölümünün 20. yılı. Eserlerinin yeniden yayınlanmasıyla merhum hocamızı bir kez daha rahmetle anıyoruz.
Kapat