Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Türk Devrim Tarihi 2 Ulusal Direnişten Türkiye Cumhuriyeti'ne - %10 in Türk Devrim Tarihi 2 Ulusal Direnişten Türkiye Cumhuriyeti'ne - %10 in Türk Devrim Tarihi 2 Ulusal Direnişten Türkiye Cumhuriyeti'ne - %10 in Türk Devrim Tarihi 2 Ulusal Direnişten Türkiye Cumhuriyeti'ne - %10 in Türk Devrim Tarihi 2 Ulusal Direnişten Türkiye Cumhuriyeti'ne - %10 in Türk Devrim Tarihi 2 Ulusal Direnişten Türkiye Cumhuriyeti'ne - %10 in

Türk Devrim Tarihi 2 Ulusal Direnişten Türkiye Cumhuriyeti'ne

Liste Fiyatı : 35,00 TL
İndirimli Fiyat : 31,50 TL
Kazancınız : 3,50 TL
Taksitli fiyat : 9 x 4,13 TL
9789754943030
12812481
Türk Devrim Tarihi 2 Ulusal Direnişten Türkiye Cumhuriyeti'ne
Türk Devrim Tarihi 2 Ulusal Direnişten Türkiye Cumhuriyeti'ne
Bilgi Yayınevi
31.50
Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan bu yana yaklaşık doksan dört yıl geçti; ama "yeni Türkiye"nin oluşumunu, "öncesi" ve "sonrası"yla irdeleyen bir tarih henüz ortaya çıkmadı.
Şerafettin Turan, çağdaşlaşmayı amaç edinen "yeni Türkiye"nin tarihini, bir başka deyişle TÜRK DEVRİM TARİHİ'ni, duygusallıktan uzak nesnel bir bakış açısıyla yazdı. Ancak TÜRK DEVRİM TARİHİ'ni tek kitaba sığdırmak olanaksızdı. Üstelik devrim tarihi, "resmi tarih"ten yana olanlar ya da olmayanlarca, çoğunlukla da bilimsellikten uzak bir anlayışla salt "kahramanlık" öyküsü gibi sunulmuş, pek çok bilgi-belge göz ardı edilmişti. Şerafettin Turan, TÜRK DEVRİM TARİHİ'ni beş kitapta bütün yönleriyle ele aldı. 1. ciltte, "İmparatorluğun Çöküşünden Ulusal Direnişe"; 2. ciltte "Ulusal Direnişten Türkiye Cumhuriyeti"ne değin olup bitenleri; 3. ciltte "Yeni Türkiye'nin Oluşumu"nu; 4. ve 5. ciltte "Çağdaşlık Yolunda Yeni Türkiye"yi; günümüze değin uzanan olayları, oluşumları değerlendirdi.
TÜRK DEVRİM TARİHİ, tarihiyle yüzleşmek ve ülkesine sahip çıkmak isteyen herkesin mutlaka okuması gerekli bir başyapıt.
Kapat