Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Türk Aydınlanması ve Voltaire: Geleneksel Düşünceden Kopuş %10 indirim Türk Aydınlanması ve Voltaire: Geleneksel Düşünceden Kopuş %10 indirim Türk Aydınlanması ve Voltaire: Geleneksel Düşünceden Kopuş %10 indirim Türk Aydınlanması ve Voltaire: Geleneksel Düşünceden Kopuş %10 indirim Türk Aydınlanması ve Voltaire: Geleneksel Düşünceden Kopuş %10 indirim Türk Aydınlanması ve Voltaire: Geleneksel Düşünceden Kopuş %10 indirim

Türk Aydınlanması ve Voltaire Geleneksel Düşünceden Kopuş

Liste Fiyatı : 25,00 TL
İndirimli Fiyat : 22,50 TL
Kazancınız : 2,50 TL
Taksitli fiyat : 9 x 2,95 TL
Türk Aydınlanması ve Voltaire Geleneksel Düşünceden Kopuş
Türk Aydınlanması ve Voltaire Geleneksel Düşünceden Kopuş
Doruk Yayıncılık
22.50
"19. yüzyılın ikinici yarısı, bilimi ve felsefesiyle birlikte Batı düşüncesinin, özellikle de Fransız düşüncesinin incelendiği ve aktarıldığı bir dönem olmuştur. Bu dönemde, Aydınlanma Çağı'nın diğer düşünürlerinin de yavaş yavaş düşünce dünyasında etkili olmaya başladığı görülmektedir."

R. Demir'in çalışması üç kısımdan oluşuyor; birinci kısımda Aydınlanma Çağı'nın önde gelen düşünürlerinden Voltaire'in bilim ve felsefe tarihindeki yeri incelendikten sonra, Cumhuriyet öncesi dönemde, eserlerinin ve düşüncelerinin Türkiye'ye nasıl girdiği ve dönemin aydınlarını ne çlüçüde etkilediği gösteriliyor, ikinci kısımda, Voltaire'in çevirilen tek eseri olan "Micromegas"ın düşünce tarihindeki yeri araştırılıyor. Üçüncü kısımda ise dönem aydınlarının Voltaire ve Micromegas üzerine yazıları yer alıyor.

Fakat, bu kitabın asıl amacı Cumhuriyet Dönemi öncesinde Osmanlı Aydınları tarafından en az dört kez çevirilmiş olan Micromegas'ın ve Voltaire'in geçmişten günümüze Aydınlar ve geleneksel düşünce üzerindeki oluşsal etkilerini araştırmaltadır.
Kapat