Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Turhal'da Devrimci Mücadele - Göç Yolundan Devrimci Yol'a Şükrü Yılmaz Turhal'da Devrimci Mücadele - Göç Yolundan Devrimci Yol'a Şükrü Yılmaz

Turhal'da Devrimci Mücadele - Göç Yolundan Devrimci Yol'a

Liste Fiyatı : 37,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 4,85 TL
9786052036501
13214543
Turhal'da Devrimci Mücadele - Göç Yolundan Devrimci Yol'a
Turhal'da Devrimci Mücadele - Göç Yolundan Devrimci Yol'a
Nota Bene Yayınları
37.00
"Turhal'da Devrimci Mücadele, Göç Yolundan Devrimci Yol'a" 1970'li yıllardan 1990 başlarına dek, Turhal ekseninde, yer yer Sivas'tan Karadeniz'e kadar uzanan bir coğrafyanın mücadele öyküsü. Birçok yönden özgünlük içeren bu kitap sadece bir sol tarih anlatımından ibaret değil. Kitap aynı zamanda bir kasabanın, Turhal'ın, sosyolojik gelişimini gerek yüzyılları içeren bir tarihsel kesit içerisinde gerekse de yazarın kendi yaşam öyküsünün arka planında canlandırıyor. Kitabın yazımı da bir aşağıdan tarihanlatısı şeklinde özenle ele alınmış. Okurken içinde büyük tahliller ya da kestirimler bulamayacaksınız. Ama olayların içineyedirilmiş çok fazla öğrenilecek şey olduğunu göreceksiniz.
"Turhal'da Devrimci Mücadele, Göç Yolundan Devrimci Yol'a" okuru hızla saracak bir kitap. Az bilinen bir Anadolu kasabasının yaratıcı mücadelesinin ayrıntılarına vakıf oldukça bu toprakların barındırdığı dinamizmi derinlemesine kavrayabilme olanağı tanıyor.
Kapat