Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%14
Tritonet Uyuma Dair Tolga Zafer Özdemir Tritonet Uyuma Dair Tolga Zafer Özdemir Tritonet Uyuma Dair Tolga Zafer Özdemir Tritonet Uyuma Dair Tolga Zafer Özdemir

Tritonet Uyuma Dair

Liste Fiyatı : 0,00 TL
İndirimli Fiyat : 0,00 TL
Kazancınız : 0,00 TL
9786059646222
13133002
Tritonet Uyuma Dair
Tritonet Uyuma Dair
Pan Yayıncılık
0.00
Her nota solundan küçük, sağından büyüktür.
Zaman çizgisi üzerinde tanımlanabilen ve bir zeka tarafından düzenlendiğine inanılan titreşimler toplamına "Müzik" denir. Bu titreşimler arası oranların, uyum ve uyumsuzluk üzerinden incelenmesine ise "Armoni" denir.
Armoni eğitimi, okullarda birkaç sene süren ve emek isteyen bir derstir. Bu süre içerisinde sürekli ve uzun tekrarlar ile armoninin içselleşmesi sağlanır. Ancak bu eğitim, sadece 18. yüzyıl Avrupa'sında hüküm sürmüş bir müzikal estetik üzerinde kendine sağlam temel bulur, 19. yüzyılın ikinci yarısından itibaren kuralları esner, 20. yüzyıl ile birlikte tanımlayabileceği alandan taşar.
Tritonet ise kişinin küçük yaştan itibaren kendi özgün müzikal dilini geliştirebileceği yeni bir armoni eğitimi amacı taşır. Seslerin arasındaki ilişkiyi Beşliler Çemberi üzerinden tanımlayarak eskiye referans verir, yeniye göz kırpar.
Armoni sadece müzik yapmamıza yardım etmez, aynı zamanda "Uyum" üzerine bir düşünüş biçimi geliştirmemizi; karşıtlıkları ve eldeki malzemeyi tanıyarak daha bilinçli kararlar almamızı da sağlar.

Arka kapaktan

Tolga Zafer Özdemir
Piyano ve besteciliğe olan merakı küçük yaşlardan başladı. Müzik eğitimine Faris Akarsu ile piyano ve teori çalışarak başladı. Sonrasında Fernando Benadon ve İlhan Usmanbaş ile MIAM çatısı altında Kompozisyon Master programını bitirdi. University of Memphis'te doktorası boyunca Kamran İnce ile çalıştı, doktora sonrasını Akdeniz kıyısında tamamladı.
Özdemir'in müzikleri şu ana kadar altı kıtada seslendirilmiştir. Ayrıcı Türkiye, ABD, Yunanistan ve İsveç'ten aldığı ödülleri grurula taşımaktadır.
Merakını Antik OrtaDoğu Müzik Teorisi, Zamanın Müziği, Algoritmik Müzik ve Beyin Dalgaları ile Müzik konusunda devam ettirmektedir.
2009 yılından beridir İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü'nde öğretim üyesi olarak ders vermektedir.
Kapat