Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Toplumbilimsel Yazılar Seçme Metinler %10 indirimli Karl Marx Toplumbilimsel Yazılar Seçme Metinler %10 indirimli Karl Marx Toplumbilimsel Yazılar Seçme Metinler %10 indirimli Karl Marx Toplumbilimsel Yazılar Seçme Metinler %10 indirimli Karl Marx

Toplumbilimsel Yazılar – Seçme Metinler

Liste Fiyatı : 10,00 TL
İndirimli Fiyat : 9,00 TL
Kazancınız : 1,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 1,18 TL
9789754067996
765923
Toplumbilimsel Yazılar – Seçme Metinler
Toplumbilimsel Yazılar – Seçme Metinler
Cem Yayınevi
9.00
Marx, bugün bile tümden ortadan kalkmamış olan bir toplumbilim okulunun eleştirisini yapmaktadır, "Toplumu tek bir konu olarak düşünmek, onu yanlış ele almak, spekülatif olarak ele almak olur." Marx'a göre toplum, bireylerarası ilişkileri ve etkileşimleri anlatır. O'na göre bu karşılıklı etkileşimlerin en önemlileri, maddi üretim alaranda yer alanların, ya da başka bir deyişle insan emeğinin toplumsal sürecidir.

"Ulaştığımız sonuç üretim, dağılım, değişim ve tüketimin birbirinin aynı oldukları değil, ama hepsinin bir bütünün öğeleri, bir birliğin ayrımlar; olduğu sonucudur. Üretim üstün yeri.tutar,.. Süreç üretim noktasından sürekli olarak yeniden başlar... ama değişik öğeler arasında karşılıklı etkileşme vardır. Bu her organik bütünde böyledir."
Kapat