Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Terazi Aylık Hukuk Dergisi Sayı:72 Ağustos 2012 Cemre Kocaçimen Terazi Aylık Hukuk Dergisi Sayı:72 Ağustos 2012 Cemre Kocaçimen

Terazi Aylık Hukuk Dergisi Sayı : 72 Ağustos 2012

Liste Fiyatı : 32,50 TL
Taksitli fiyat : 9 x 4,26 TL
1306980212082
13284723
Terazi Aylık Hukuk Dergisi Sayı : 72 Ağustos 2012
Terazi Aylık Hukuk Dergisi Sayı : 72 Ağustos 2012
Seçkin Yayıncılık
32.50
Günlük yaşantımızda oldukça önem taşıyan Türk Ticaret Kanunu son anda yapılan kapsamlı değişikliklerle; Türk Borçlar Kanunu ise bazı maddelerinin yürürlüğünün ertelenmesiyle geçtiğimiz ay yürürlüğe girdi.

Bildiğiniz gibi, adli tatil (ya da adli ara verme) ise sürüyor. TBMM de çalışmalarına ara vermiş durumda. Ancak yeni çalışma döneminin, hem yargı hem TBMM açısından yoğun bir gündeminin olacağı kesin görünüyor.

Bu yoğunluğu, Terazi ailesi olarak, gerek yazarlarımızın birbirinden değerli yazılarıyla gerek haberlerimizle gerek köşe yazılarımızla sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz.

Bu sayımızdaki hakemli makalelerimiz; Murat Balcı'nın “Delillerin, Suçun İşlendiği Hususunda Yeterli Şüphe Sebebi Oluşturması (CMK m. 170/2)” başlıklı ve Bilgen Kükner'in “Hâkimin Hukuk Uygulamasındaki Serbestisinin Sınırları” başlıklı çalışmaları.

Yenilenen kanunlarla ilgili çalışmaları yayımlamayı, Tayfun Ercan'ın “6098 Sayılı Yeni Borçlar Kanununun Kira Hukuku Açısından Getirdiği Yenilikler” başlıklı ve Soner Altaş'ın “Yeni TTK'ya Göre Anonim Şirketlerce Pay Senedi/İlmühaber Çıkarılması ve Pay Senetlerinin Devri” başlıklı yazılarıyla, bu sayımızda da sürdürüyoruz.

Her sayımızda olduğu gibi burada yine birkaç çalışmayı anabiliyoruz. Ancak bu sayımızda, çalışma hayatıyla ilgili uygulamaya ilişkin değerli yazıların da bulunduğuna dikkatinizi çekmek istiyoruz. İnanıyoruz ki diğer yazıların yanı sıra köşe yazıları, haberler ve yüksek yargı kararları da ilginizi çekecektir. (Önsöz'den)
Kapat