Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Terazi Aylık Hukuk Dergisi Sayı:65 Ocak 2012 Cemre Kocaçimen Terazi Aylık Hukuk Dergisi Sayı:65 Ocak 2012 Cemre Kocaçimen

Terazi Aylık Hukuk Dergisi Sayı : 65 Ocak 2012

Liste Fiyatı : 32,50 TL
Taksitli fiyat : 9 x 4,26 TL
1306980212013
13284686
Terazi Aylık Hukuk Dergisi Sayı : 65 Ocak 2012
Terazi Aylık Hukuk Dergisi Sayı : 65 Ocak 2012
Seçkin Yayıncılık
32.50
Son yılların değişmeyen gündem maddeleri arasında anayasa değişikliği, yargı reformu ve cumhurbaşkanlığının statüsü tartışmaları yer almaktadır. Bu arada Hukuk Muhakemesi Kanunu yürürlüğe girdi; Türk Ticaret Kanunu yaklaşık 7 ay sonra yürürlüğe girecek… Terazi Hukuk Dergisi olarak, adı geçen kanunları konu alan birçok yazı yayımladık; yayımlamayı da sürdüreceğiz.

Güncel tartışmalarla ilgili olarak dikkatinizi çekeceğimiz çalışma, Hüsamettin Uğur'a ait. Uğur, “Cumhurbaşkanının Görev Süresi ve Yeni Cumhurbaşkanı Seçimi Öncesinde Yapılması Gerekenler” başlıklı yazısında, konuyu ayrıntılı bir biçimde ele alıyor.

Bu sayıda ceza hukuku alanındaki çalışmalar ağırlıklı olarak yer alıyor. Cengiz Otacı'nın “Yeni Ceza Mevzuatımız Açısından Kasten Öldürme Suçlarının Değerlendirilmesi; Uygulama Hataları Ve Mevzuatın Eleştirisi” başlıklı; Hüsnü Aldemir'in Ceza Hükmü İçeren Kararların Tebliği ve Kesinleşmesi” başlıklı; Ufuk Toprak'ın “Ceza Hukukunda Objektif İsnadiyet” başlıklı ve Erkan Şenses'in “Ceza Muhakemesinde Hüküm Kavramı ve Hükmün Unsurları” başlıklı çalışmalarının ilginizi çekeceğine inanıyoruz.

Değerli okurlarımız,

Burada ancak bazı yazılara dikkatinizi çekebiliyoruz; yukarıda da değindiğimiz gibi, Terazi Hukuk Dergisi geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda birbirinden değerli yazarlarıyla karşınızda olmayı sürdürecektir. Yeni “Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi” ile girdiğimiz yeni yılın hukukun üstün olduğu bir yıl olarak; başarılı ve esenlik içinde geçmesi dileğiyle…(Önsöz'den)
Kapat