Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Temel Kanunlarda ve Usul Kanunlarında Yer Alan Süreler Yaşar Güçlü

Temel Kanunlarda ve Usul Kanunlarında Yer Alan Süreler

Liste Fiyatı : 67,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 8,78 TL
9789750266560
13330486
Temel Kanunlarda ve Usul Kanunlarında Yer Alan Süreler
Temel Kanunlarda ve Usul Kanunlarında Yer Alan Süreler
Seçkin Yayıncılık
67.00
Hukukumuzda talep ve dava hakları, alacak hakları, şikâyet ve müracaat hakları gibi hemen hemen bütün haklar belirli sürelerde kullanılmadığı takdirde zamanaşımına uğramakta veya düşmekte ve artık o hakkı elde etme imkânı kalmamaktadır. Yine kanunlarla belirlenmiş sürelerde bazı işlemlerin yapılmaması ya da bazı beyanlarda bulunulmaması halinde, aslında borçlu olunmadığı halde ödeme yapma durumunda kalınabilmekte veya çeşitli yaptırımlarla karşı karşıya kalınabilmektedir.

Hukukumuzun temelini oluşturan kanunların ve dolayısıyla sürelerin sık sık değişmesi, binlerce sayfa tutan kanun metinlerinden bu süreleri bulup çıkarmayı ve akılda tutmayı oldukça zorlaştırmaktadır. Bu zorluktan hareketle, usul kanunlarında ve temel kanunlarda yer alan süreler, bu sürelerde yapılması gerekenler ve süresinde gereğinin yapılmaması halinde karşılaşılacak sonuçlar, sistematik cetvel halinde bir araya getirilerek, başta hukukçular olmak üzere herkesin elinin altında bulunması gereken pratik bir el kitabı olarak hazırlanmıştır.

Kitapta yer alan, Türk Medeni Kanunu, Türk Borçlar Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, İcra ve İflas Kanunu, Hukuk Muhakemeleri Kanunu, Ceza Muhakemesi Kanunu ve İdari Yargılama Usulü Kanunu'nun yanı sıra bu baskıda; Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu ile İş Kanunu ve İş Mahkemeleri Kanunu'nda geçen arabuluculuk süreleri de kitaba eklenmiştir.
Kapat