Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%15
Tarih Nasıl Yazılır? %10 indirimli Paul Veyne Tarih Nasıl Yazılır? %10 indirimli Paul Veyne Tarih Nasıl Yazılır? %10 indirimli Paul Veyne Tarih Nasıl Yazılır? %10 indirimli Paul Veyne Tarih Nasıl Yazılır? %10 indirimli Paul Veyne

Tarih Nasıl Yazılır?

Liste Fiyatı : 62,00 TL
İndirimli Fiyat : 52,70 TL
Kazancınız : 9,30 TL
Taksitli fiyat : 9 x 6,91 TL
%15
Temin süresi 2 gündür.
9789753429542
856149
Tarih Nasıl Yazılır?
Tarih Nasıl Yazılır?
Metis Yayınları
52.70
Paul Veyne'in tarihin epistemolojisi konusunda bugün bir klasik haline gelmiş olan kitabı, tarih yazmanın ne demek olduğunu, tarih yazarken aslında ne yaptığımızı, tarihin bir bilim olup olmadığını, hakikatle ve değerlerle ilişkisini ve tarihsel "yasaları" tartışıyor. Alman tarihselciliği, Annales Okulu ve Max Weber'le kozlarını paylaşan yazar, bilim felsefesi alanında ne kadar donanımlı olduğunu gösterircesine tam bir filozof gibi söz alıyor kitap boyunca. Kitabın sonuna eklenmiş "Foucault Tarihte Devrim Yapıyor" başlıklı kapsamlı makalesinde de Michel Foucault'nun tarihçiliğini değerlendirerek, yirminci yüzyıl için çıkardığı eleştirel tarihyazımı panoramasını tamamlıyor.
Bu ufuk açıcı kitabın, resmi / gayrı resmi, doğrucu / yalancı tarih gibi Türkiye'ye özgü meselelerle yetinmek istemeyen, uğraştığı veya merak duyduğu disiplinin daha genel, yöntemsel ve felsefi sorunlarına eğilmek isteyen okurların ilgisini çekeceğine inanıyoruz.


YAZAR HAKKINDA: 1930 Aix-en-Provence doğumlu Fransız tarihçi ve arkeolog. Antikçağ tarihinde, özellikle düşünce ve inanç tarihinde uzmanlaştı. Özgün çalışmaları dolayısıyla 1975te Collège de Franceta Roma Tarihi kürsüsüne profesör olarak seçildi. Burada filozof Michel Foucault ile işbirliğine girdi, Cinselliğin Tarihine katkıda bulundu.
Kapat