Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%15
Tarih Bibliyografyası Nahide Şimşir

Tarih Bibliyografyası

Liste Fiyatı : 20,00 TL
İndirimli Fiyat : 12,75 TL
Kazancınız : 7,25 TL
Taksitli fiyat : 9 x 1,67 TL
9786059444378
13149430
Tarih Bibliyografyası
Tarih Bibliyografyası
Post Yayınevi
12.75
Elinizdeki kitap özellikle Tarih bölümüne yeni başlayan öğrencilere, tarih ile ilgili genel bibliyografya ve başlıca kütüphaneler hakkında bilgi vermek üzere tasarlanmıştır. Bibliyoğrafya ilminden kısaca bahsedildikten sonra, Türkiye ve Yurt dışında genel olarak Türkoloji başlığı altında toplayabileceğimiz bibliyografik eserler ve Türkolojiye hizmet eden, kişilerin kısa biyografilerine yer verilmiştir.
Özellikle Ankara Milli Kütüphane'nin hazırlamış olduğu bibliyografik eserler ile Tarih Yayınları Bibliyografyası ...vb. adı altında Türkiye'de yayınlanmış olan bibliyografik eserler ile Index Islamicus, Turkologische Anzeiger ... gibi yurt dışındaki bibliyografik eserler tanıtılmış ve nasıl kullanılacakları hakkında bilgi verilmiştir.
Çağımızın her şeyi internette olduğu algısına karşın, internet çağından evvel hazırlanmış bibliyografyalara özel bir yer verilmek suretiyle, internetin yanı sıra öğrencinin kütüphanelere yönelmesi ve oradaki büyük bilgi hafızamızı öğrenip, kullanmasının sağlanmaya hedeflenmiştir.
Kapat