Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Tanzimat Sonrasında Türk Kültür Hayatından - %10 indirimli  - Nazım H. Tanzimat Sonrasında Türk Kültür Hayatından - %10 indirimli  - Nazım H. Tanzimat Sonrasında Türk Kültür Hayatından - %10 indirimli  - Nazım H. Tanzimat Sonrasında Türk Kültür Hayatından - %10 indirimli  - Nazım H.

Tanzimat Sonrasında Türk Kültür Hayatından

Liste Fiyatı : 33,00 TL
İndirimli Fiyat : 29,70 TL
Kazancınız : 3,30 TL
Taksitli fiyat : 9 x 3,89 TL
9789752676619
12822596
Tanzimat Sonrasında Türk Kültür Hayatından
Tanzimat Sonrasında Türk Kültür Hayatından
Kurgan Edebiyat Yayınları
29.70
Tanzimat Sonrası Türk Kültür Hayatından Yansımalar Prof. Dr. Nazım H. Polat'ın kültürel konularla ilgili farklı dergilerde yayımladığı yazıları bir araya getiriyor. Polat'ın Yenileşme Devri Türk Edebiyatından Çizgiler 2012 adlı kitabını tamamlayan bu yazılar esas olarak iki bölümden oluşuyor Dil Meseleleri Etrafında ve Bazı Kültürel Konular ve Kültür Adamları . Yazar ilk bölümdeki yazılarında özellikle Yeni Lisan tartışmaları çerçevesinde Türkçenin tarihi süreçteki bazı meselelerine eğiliyor. Yazarın resmi kaynaklardan ve yazarların o dönemde yayımladığı eserlerden hareketle ulaştığı bilgi ve sonuçlar Türk dili tarihiyle ilgilenenler için oldukça ilginç ayrıntıları ortaya çıkarıyor.

Nazım H. Polat'ın yazıları XX. yüzyıl başlarında kültür ve edebiyat hayatında önemli bir yere sahip olan bazı şahsiyetlerin eserleri ile o dönemde öne çıkan fikir hareketlerine ait bilgileri de kuşatan bir dikkatin ürünü. Yazarın özellikle Milli Mücadele Dönemi nde etkin olarak rol oynayan kurum ve kişilere yönelik araştırmaları bir devrin tarihine ışık tutan pek çok belgeyi de okurla buluşturuyor. Bugün kendilerine ancak süreli yayınların mensiyyat köşelerinde yer bulabilen Şerafettin Mağmumi Ahmet Şükrü Didari Suyûti Ömer Mümtaz Bey Tarsusizade Münif ve Remzi Oğuz Arık gibi kültür hayatımızın önemli şahsiyetlerinin faaliyetleri Polat'ın araştırmalarıyla yeniden gün yüzüne çıkıyor. Tanzimat Sonrası Türk Kültür Hayatından Yansımalar birinci elden kaynakları referans alarak unutulan bir devre ve medeniyete ait değerleri bir kez daha kayıtlara geçiriyor.
Kapat