Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%20
Soykırımdan Son Kırıma : Savaş Hukuku Michael Byers

Soykırımdan Son Kırıma : Savaş Hukuku

Liste Fiyatı : 15,00 TL
İndirimli Fiyat : 12,00 TL
Kazancınız : 3,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 1,57 TL
9789944314060
13044713
Soykırımdan Son Kırıma : Savaş Hukuku
Soykırımdan Son Kırıma : Savaş Hukuku
Detay Yayıncılık (İstanbul)
12.00
"Halen adil ve sürdürülebilir bir uluslararası hukuk sistemi isteyen bir dünyayla bunu hiç umursamayan bir supergüç arasındaki gerilime' nasil tepki vermeliyiz ? Liderlik, yani nüfusun ezici çoğunluğu, dünyanın geri kalanının hedeflerini desteklemektedir. Savaş, yasaları ve bu yasaları tanımamanın getirebileceği sonuçlar konusunda uzman olan bu etkili ve kolay anlaşılır çalışmanın ortaya koyduğu acı soru, işte budur. Gelecek nesillere birakacağımız miras konusunda cidden endişelenen herkes bu kitabı okumalı ve bu kitabın anlattıkları üzerine kafa yormalıdır."
-NOAM CHOMSKY
Michael Byers'in bu kolay anlasılır ve yetkin kitabı, uluslararası hukuk kapsamına giren ve özellikle, Saddam Hüseyin'in Birleşmiş. Milletler'in onayi olmayan bir savaşla iktidardan uzaklaştırılmasının ardından çok tartışılan beş ana konuyu ele alıyor: Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi yetkilendirmesi, terorizme karşı meşru müdafaa, önleyici savaş, insani müdahale ve demokrasi yanlısı müdahale ile silahlı çatışma sırasında sivillerin ve savaşçıların korunması.

Byers, 1837 Caroline Olayı'ndan Ebu Garib Hapishanesi'ne, Kosova'dan Afganistan'a, bir dizi örnek olay üzerinden uluslararası insani hukukun gelişimini aktarıyor ve tartışıyor. Tek süpergüçlü dünyada uluslararası hukuk kurallarının uygulanmasına ve insan hakları gözetilerek genişletilmesine en cok ihtiyaç duyulan bugünlerde dikkatle okunması gereken bir çalışma …
Kapat