Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Şiirin Soğuk Sarayında %15 indirimli Emel Koşar Şiirin Soğuk Sarayında %15 indirimli Emel Koşar Şiirin Soğuk Sarayında %15 indirimli Emel Koşar

Şiirin Soğuk Sarayında Tuğrul Tanyol Hakkında Yazılar

Liste Fiyatı : 15,00 TL
İndirimli Fiyat : 13,50 TL
Kazancınız : 1,50 TL
9786054731466
851584
Şiirin Soğuk Sarayında Tuğrul Tanyol Hakkında Yazılar
Şiirin Soğuk Sarayında Tuğrul Tanyol Hakkında Yazılar
Mühür Kitaplığı
13.50
1980 Kuşağı Türk şiirinin öncüsü Üç Çiçek ve Poetika dergilerinin kurucusu. Tuğrul Tanyol imge merkezli şiiriyle Türk edebiyatına damgasını vurur ve popülerlikten uzak durmaya çalışır. Müzik ve resim gibi diğer sanat dallarından da beslenerek şiirde estetiğe önem verir.

Anı özelliği de taşıyan denemeleri ve müzik üzerine yazıları dışında şiirden başka bir türde ürün vermeyen Tuğrul Tanyolun şiire saygısı ve bağlılığı dikkati çeker. Tanyol yaşayanlar arasında şiirleri başka dillere en çok çevrilen ve dünyada tanınan şairlerimizdendir.

Şair akademisyen Emel Koşarın hazırladığı Şiirin Soğuk Sarayında da Tanyolun poetik yolculuğunu gelenekle müzikle resimle ilişkisini şiir dilini ve şiirlerinde hangi temaları hangi imgelerle işlediğini toplu olarak farklı kalemlerden okuyabileceğiz.

1980li yıllardan günümüze şiirleri ve şiir üzerine yazılarıyla edebiyatımızda önemli bir yere sahip olan Tanyol hakkında kaleme alınan yazıların derlendiği bu kitapta onunla yapılan birkaç röportaj da yer almaktadır.
Kapat