Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Şiir ve Ötesi Yüz Şair, Yüz Şiir Secde Eden Kelimeler Kolektif Şiir ve Ötesi Yüz Şair, Yüz Şiir Secde Eden Kelimeler Kolektif

Şiir ve Ötesi Yüz Şair, Yüz Şiir Secde Eden Kelimeler

Liste Fiyatı : 24,00 TL
İndirimli Fiyat : 21,60 TL
Kazancınız : 2,40 TL
Taksitli fiyat : 9 x 2,83 TL
9786052214565
13249867
Şiir ve Ötesi Yüz Şair, Yüz Şiir Secde Eden Kelimeler
Şiir ve Ötesi Yüz Şair, Yüz Şiir Secde Eden Kelimeler
Hayy Kitap
21.60
Üçgenin iç açılarını toplamak kolay da, bir insanın 'iç acıları'nı nasıl hesaplayacağız? Üstelik bu acılar varoluşa anlam arama, vatan ve millet sevgisi, ayrılık acısı, vuslat özlemi, ilahi aşk, peygamber ümmeti ve kul olma bilinci gibi her biri kendi içinde sonsuza yakınsayan duygulardan oluşuyorsa... Bu iç sesleri, bu kalp atışlarını sınır ihlali yapmadan, kalemi ve kelimeleri secde ettirerek ifade etmek mümkün mü?

Belki de şairler bunun için varlar, bu 'sınırı olmayan' duyguları dile getirmek için kelimelere çobanlık yapıyorlar. Şiir yazıyorlar, insanın iç acılarını yazıyorlar.

İşte tam da bu yüzden biz gençler siz gençler için 100 şairden 100 şiir seçtik. Anlama kolaylığı açısından şiirlerde geçen kimi 'kadim' kelimeleri de bir sözlük mantığıyla açıkladık. Şairleri biraz yakından tanımanız amacıyla da onların kısa biyografilerini kitabın sonunda topladık.

Bu kitaba almadığımız tüm şair ve şiirlerden af dileyerek, sizleri şiirin 'ruha dokunan' dünyası ile başbaşa bırakıyoruz.
Kapat