Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Seyr U Süluk ve Vahdet-i Vücuda Dair Levayih Mevlana Abdurrahman Cami Seyr U Süluk ve Vahdet-i Vücuda Dair Levayih Mevlana Abdurrahman Cami Seyr U Süluk ve Vahdet-i Vücuda Dair Levayih Mevlana Abdurrahman Cami Seyr U Süluk ve Vahdet-i Vücuda Dair Levayih Mevlana Abdurrahman Cami

Seyr U Süluk ve Vahdet-i Vücuda Dair Levayih

Liste Fiyatı : 20,00 TL
İndirimli Fiyat : 18,00 TL
Kazancınız : 2,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 2,36 TL
9786059925686
13041040
Seyr U Süluk ve Vahdet-i Vücuda Dair Levayih
Seyr U Süluk ve Vahdet-i Vücuda Dair Levayih
Litera Yayıncılık
18.00
Elinizdeki eserin yazarı, Muhyiddin İbnü'l-Arabi'nin fikirlerinin takipçisi ve bir Nakşibendi sufîsi olan fakat coğrafyamızda daha çok Arap diline dair yazdığı Kafiye şerhiyle tanınan Abdurrahman Cami'dir.

Yazar bu eserde temel olarak iki hususa odaklanmıştır: Birincisi; insanın fiil, söz ve düşüncelerinin belirli bir usul üzere ?bir Maksud"a yöneltilmesi şeklinde anlaşılabilecek seyr u süluke dair meselelerdir. İkincisi ise, bu seyr u sülukün muhtelif merhalelerinde o Maksud'dan, varlığın hakikati, insan-alem-Allah münasebetleri çerçevesinde gönle akseden vahdet-i vücud eksenli hak?katlerdir.

Bu açıdan eser, hem Nakşbendi Tarikati'nin seyr u süluk esaslarına dair kıymetli bilgiler ihtiva etmekte hem de Ekberi mektebin temel mesele ve kavramlarının anlaşılmasına yardımcı olacak bir mahiyet arzetmektedir.
Kapat