Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Say Büyük Felsefe Sözlüğü (Ciltli ) Ahmet Cevizci Say Büyük Felsefe Sözlüğü (Ciltli ) Ahmet Cevizci Say Büyük Felsefe Sözlüğü (Ciltli ) Ahmet Cevizci

Say Büyük Felsefe Sözlüğü ( Ciltli )

Liste Fiyatı : 0,00 TL
İndirimli Fiyat : 0,00 TL
Kazancınız : 0,00 TL
9786050205886
13151645
Say Büyük Felsefe Sözlüğü ( Ciltli )
Say Büyük Felsefe Sözlüğü ( Ciltli )
Say Yayınları
0.00
Prof. Dr. Ahmet Cevizci'nin büyük emekle hazırladığı Say Büyük Felsefe Sözlüğü sadece felsefe öğrencileriyle akademi ve akademi dışındaki felsefecilerin değil, bu alanla ilgilenen herkesin daha sağlıklı bir araştırma yapması için elinin altında bulundurması gereken oldukça kapsamlı bir kaynak kitaptır. Felsefenin yüzlerce yıllık geçmişine katkıda bulunan bütün filozof, akım, ideoloji, okul ve terimlerin yanı sıra ilk ve ortaçağ felsefesinden modern düşünceye, Hıristiyan felsefesinden İslam, Hint ve Çin felsefesine, Stoacılıktan Frankfurt Okulu'na, pozitivizmden varoluşçuluk, hermeneutik, feminizm ve diğer çağdaş düşünce akımlarına dek oldukça geniş bir çerçeveyi kapsayan Say Büyük Felsefe Sözlüğü felsefi, sosyolojik, politik, psikolojik terim ve kavramları, ayrıntılı açıklamaları ve İngilizce, Fransızca ve Almanca karşılıklarıyla vermektedir.
Prof. Dr. Ahmet Cevizci'nin bu çalışması Türkiye'de yayımlanan en kapsamlı ve en büyük sözlük olma özelliğiyle alanın büyük bir açığını kapatıyor.
Kapat