Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%20
Saf ve Düşünceli Romancı Orhan Pamuk Saf ve Düşünceli Romancı Orhan Pamuk Saf ve Düşünceli Romancı Orhan Pamuk Saf ve Düşünceli Romancı Orhan Pamuk Saf ve Düşünceli Romancı Orhan Pamuk

Saf ve Düşünceli Romancı

Liste Fiyatı : 20,00 TL
İndirimli Fiyat : 16,00 TL
Kazancınız : 4,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 2,10 TL
9789750836800
13045866
Saf ve Düşünceli Romancı
Saf ve Düşünceli Romancı
Yapı Kredi Yayınları
16.00
Bu kitap roman konusunda bildiklerimden ve öğrendiğim en önemli şeylerden yapılmış bir bütündür.

Roman okurken kafamızda neler olup biter? başlığı ve Romanlar ikinci hayatlardır satırıyla açılan Saf ve Düşünceli Romancı, Orhan Pamuk'un 2009 sonbaharında Harvard Üniversitesi'nde, bin kişilik Sanders Tiyatrosu'nda verdiği ve büyük ilgi gören Charles Norton konferanslarını içeriyor.

Doksan yıllık geleneğinde T. S. Eliot'tan Borges ve Paz'a, Calvino ve Eco'dan Toni Morrison'a edebiyatın ve sanatın dünyadaki en saygın yaratıcılarını ağırlayan altı oturumluk konferans dizisinde Pamuk, romancılara sıkça yöneltilen ?Bunları gerçekten yaşadınız mı? sorusundan Müzeler ve Romanlar ın benzerliğine, romanla resim sanatı ilişkisinden romanların yavaş yavaş ortaya çıkan ve değişen merkezi fikrine, kırk yıllık roman okurluğu ve otuz beş yıllık roman yazarlığının tüm sanatı ve zanaatını okurlarıyla içtenlikle paylaşıyor.

Büyüleyici... Her romancı bu kitabı okumak ve sanatını ustasından öğrenmek isteyecektir.
Kapat