Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Rus Oryantalistlere Göre Ehl-i Haklar %10 indirimli Namiq Musalı Rus Oryantalistlere Göre Ehl-i Haklar %10 indirimli Namiq Musalı

Rus Oryantalistlere Göre Ehl - i Haklar

Liste Fiyatı : 23,00 TL
İndirimli Fiyat : 20,70 TL
Kazancınız : 2,30 TL
Taksitli fiyat : 9 x 2,71 TL
9786058616110
833523
Rus Oryantalistlere Göre Ehl - i Haklar
Rus Oryantalistlere Göre Ehl - i Haklar
Önsöz Yayıncılık
20.70
Bu eser iki kısımdan oluşmaktadır. Birinci kı¬sımda Ehl-i Hakk tarikatının inançları, âyinleri, tarihi ve ya¬yı-lım coğrafyası kısaca değerlendirilmiş; kitabın ha¬zır¬lan¬ma¬sı¬nın gerekçe ve prensipleri üzerinde durulmuş; Rus or-yan¬ta¬lizminin oluşum ve gelişim tarihine göz atılmış; konuya dair araştırmalarını tercüme ettiğimiz Rus bilim adamlarının ha¬yat ve faaliyetlerinden, Ehl-i Haklarla ilgili ça¬lış¬ma¬ların¬dan bahsedilmiştir. Kitabın ikinci kısmı Rus or¬yan¬talistlerinin araş¬tırmalarının tercümelerinden ve bizim bu tercümelere yap¬tığımız yorumlardan ibarettir. Burada Rus müs¬teşrik¬le¬ri¬nin XIX. yüzyılın sonlarından XXI. yüzyılın başlarına kadar Ehl-i Hakka dair yayımlanmış olan çeşitli eserlerinin, ma¬ka¬le¬lerinin, bildirilerinin, ansiklopedi maddelerinin Türkçe çe¬vi¬ri¬sine yer verilmiştir. Rus Oryantalistlere Göre Ehl-i Haklar isimli bu eserde bizler bu tarikatı sadece Rus bilim adamlarının nazarıyla değil, aynı zamanda Ehl-i Hakkın kendi gözüyle de göreceğiz. Burada Ehl-i Hakkın kutsal kitabı Ser-encâmın, Dede Sâilin Kutub-nâmesinin ve gazellerinin, Hümmetînin ve Şah İsmail Hatâînin Ehl-i Hakk içinde meşhur olan şiirlerinin metinleriyle karşılaşacağız.
Cemleriyle, sazlarıyla, deyişleriyle ve erkânlarıyla Türkiyedeki Alevî-Bektâşî toplumuyla benzerliklere sahip olan ve aynı kaynaktan su içen Ehl-i Hakk tarikatının inançlarına, âyinlerine, törenlerine, tarihine ve edebiyatına ilişkin zengin bilgiler içeren bu kitabın yayınının yararlı olacağı kanaatindeyiz.
Kapat