Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Rübâb-ı Şikeste Tevfik Fikret Rübâb-ı Şikeste Tevfik Fikret Rübâb-ı Şikeste Tevfik Fikret Rübâb-ı Şikeste Tevfik Fikret Rübâb-ı Şikeste Tevfik Fikret Rübâb-ı Şikeste Tevfik Fikret

Rübâb-ı Şikeste

Liste Fiyatı : 37,50 TL
İndirimli Fiyat : 33,75 TL
Kazancınız : 3,75 TL
Taksitli fiyat : 9 x 4,43 TL
9786053423089
13075930
Rübâb-ı Şikeste
Rübâb-ı Şikeste
Akçağ Yayınları
33.75
İçerisinde yer aldığı Servet-i Fünun döneminin de ayırıcı bir özelliği olarak dilinin süslü ve anlaşılmayı güçleştirecek terkiplerle dolu olması Tevfik Fikret'in günümüzde bütünlüklü bir biçimde okunup hakkıyla bilinmesine engel olmaktadır. Elinizdeki çalışma, bu engelin ortadan kaldırılmasına yönelik bir katkı sağlamak üzere hazırlanmıştır.

Eserin hazırlanmasında "bütünlük" ve "ahenk" kavramları yol gösterici olmuştur. Her şiirin mümkün olduğunca tek bir sayfada okuyucu tarafından görülebilmesi arzu edilmiştir. Bununla beraber şiirin Latin harflerindeki karşılığı ve anlamının bilinemeyeceği düşünülerek verilen sözcüklerin de aynı sayfada olması yine aynı görüşten hareketle bir bütün arz etmekte ve ahenk oluşturmaktadır.

Çalışmamız bu yönüyle daha önce yapılan çalışmalar arasında ilktir. Okuyucu böyle bir çalışma ile Fikret'in şiirindeki biçimsel özellikleri de yine toplu bir şekilde görebilme imkânını elde etmiş olmaktadır.
Kapat