Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Putin'in Ülkesi: Rusya Federasyonu Analizi Siyasal Sistem – Ekonom Putin'in Ülkesi: Rusya Federasyonu Analizi Siyasal Sistem – Ekonom

Putin'in Ülkesi : Rusya Federasyonu Analizi Siyasal Sistem – Ekonomi – Güvenlik – Dış Politika

Liste Fiyatı : 60,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 7,87 TL
9789750233753
13308774
Putin'in Ülkesi : Rusya Federasyonu Analizi Siyasal Sistem – Ekonomi – Güvenlik – Dış Politika
Putin'in Ülkesi : Rusya Federasyonu Analizi Siyasal Sistem – Ekonomi – Güvenlik – Dış Politika
Seçkin Yayıncılık
60.00
Eser, 21. Yüzyıl başında Rusya Federasyonunun enstantane fotoğrafını çekmeyi amaçlamaktadır. Eserde Rusya Federasyonunun ekonomik, siyasal, sosyal göstergeleri ve dış politikası alanında uzman akademisyenler tarafından 28 farklı başlıkta kaleme alındığından en güncel ve kapsamlı Rusya Federasyonunu anlatan eserlerden birisi ortaya çıkmıştır.

Eserde, Rusya Federasyonunun anayasası, yönetim biçimi, silahlı kuvvetlerin sistemdeki yeri, ekonominin temel göstergeleri ve demografik yapısı analiz edilmiş, ilave olarak ülkenin alkolizm, doğurganlık oranının düşmesi, taşranın yoksullaşması gibi sosyal sorunlarına ilişkin değerlendirmelere de yer verilmiştir. Ayrıca, hem Rusya Federasyonunun komşuları ile ikili ilişkileri, hem de dünyanın önde gelen aktörleri ile ihtilafları ana hatlarıyla incelenmiştir. Kırım'ın oldu-bitti ile ilhakı son dönemde tüm dünyanın dikkatini çeken en önemli gelişmedir. Rusya'nın dış politikada ilgi alanı yelpazesi Kuril adalarının statüsünden Kaliningrad sorununa, Gürcistan içerisinde Abhazya ve Güney Osetya özerk yönetimlerinin Tiflis ile anlaşmazlıklarından, Moldovya'daki Trans Dinyester sorununa, Baltık ülkelerindeki Rus azınlığın statüsüne, Dağlık Karabağ, İran ve Arap baharına kadar uzanmaktadır.

Eser, tüm bu alanlarda mevcut bilgileri ortaya koyarak, okuyucuya farklı bir bakış açısı kazandırmayı hedeflemektedir. Çalışma, uluslararası ilişkiler bölüm öğrenicilerine olduğu kadar, Rusya Federasyonu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkese hitap etmektedir.
Kapat