Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Portakal Mavisi Bir Dünya Şiirin İlamı  - Selçuk Demirel - Yapı Kredi Portakal Mavisi Bir Dünya Şiirin İlamı  - Selçuk Demirel - Yapı Kredi Portakal Mavisi Bir Dünya Şiirin İlamı  - Selçuk Demirel - Yapı Kredi Portakal Mavisi Bir Dünya Şiirin İlamı  - Selçuk Demirel - Yapı Kredi

Portakal Mavisi Bir Dünya Şiirin İlamı

Liste Fiyatı : 29,63 TL
Taksitli fiyat : 9 x 3,88 TL
9789750835247
13028142
Portakal Mavisi Bir Dünya Şiirin İlamı
Portakal Mavisi Bir Dünya Şiirin İlamı
Yapı Kredi Yayınları
29.63
Şiirle çizimi buluşturan Francis Combes'un tüm dünyadan çeşitli şair ve yazarlardan seçtiği şiirsel alıntılarla Selçuk Demirel'in çizimlerinden oluşan bu kitabın aslı, Fransa'da Droit de citer les poètes, La poésie s'affiche (Şairleri Alıntılama Hakkı, Şiirin İlamı) adıyla yayımlandı.
Platon şairleri kent alanından kovmak istiyordu... Oysa bugün, şiir duvar yazılarında, sokaklardaki grafitilerde ortaya çıkabildiğini görüyoruz.

İşte, Selçuk Demirel de bu ruha uygun olarak kitabın Türkçe baskısını ülkemiz şairlerinden özgürce seçtiği dizelerle zenginleştirdi, onlar için Fransızca baskıda yer alamayan yeni çizimler üretti.
Herkes bu defter-kitabı kendi bulduğu ve hoşuna giden başka alıntılarla dilediği gibi geliştirip tamamlayabilir, hatta kendi dizelerini ya da çizimlerini ekleyebilir.
Kapat