Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Papa 2. Pius’un Fatih Sultan Mehmet’e Mektubu %20 indirimli Yusuf Yıld Papa 2. Pius’un Fatih Sultan Mehmet’e Mektubu %20 indirimli Yusuf Yıld Papa 2. Pius’un Fatih Sultan Mehmet’e Mektubu %20 indirimli Yusuf Yıld Papa 2. Pius’un Fatih Sultan Mehmet’e Mektubu %20 indirimli Yusuf Yıld

Papa 2. Pius'un Fatih Sultan Mehmet'e Mektubu Almanca - Latince ve Türkçe Metin Birarada

Liste Fiyatı : 25,00 TL
İndirimli Fiyat : 22,50 TL
Kazancınız : 2,50 TL
Taksitli fiyat : 9 x 2,95 TL
Papa 2. Pius'un Fatih Sultan Mehmet'e Mektubu Almanca - Latince ve Türkçe Metin Birarada
Papa 2. Pius'un Fatih Sultan Mehmet'e Mektubu Almanca - Latince ve Türkçe Metin Birarada
Akçağ Basım Yayım Pazarlama
22.50
Hristiyan dünyasının iki ana merkezinden biri olan İstanbul'un 1453 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından fethi, Batı'da büyük bir paniğesebep olmuştur. Türk/İslam tehlikesi algısıHristiyan Avrupa'da, bu olayla birlikte zirveye ulaşmıştır.Hristiyan dünyasının dini lideri olaraközelliklepapalık,bu tehlikeyi bertaraf etmeyi kendisi için bir görev kabul etmiştir.Papa II. Pius, acilenHristiyan hükümdarları Mantua'da toplayarak onları,Türkleri İstanbul'danatmak için bir Haçlı seferi düzenlemekle görevlendirmiştir. Fakat birbirleriyle mücadele eden ve kendi iç meseleleriyle meşgul olan hükümdarlar, bu projeye ilgi göstermemişlerdir.

Nihayet bütün teşebbüsleri sonuçsuz kalan ve derin bir hayal kırıklığı yaşayanII. Pius, bunun da etkisiyle radikal bir karar alarak Fatih Sultan Mehmet'e uzun bir mektup yazmıştır.

Papa,mektubunda, sultandan Hristiyanlığı kabul etmesini talep etmekte ve onu ikna etmek için olağanüstü bir çaba harcamaktadır. Din değiştirmesi hâlindesultanıDoğu Roma imparatoru olarak tanımayı vaat eden papa,böyleceonun sadece doğuya ve batıya hükmetmekle kalmayıp dünyanın en güçlü hükümdarı olacağını da iddia etmektedir.
Kapat