Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Özel Hastanelerin Hekim İstihdam Stratejileri ve Uygulamaları Mehmet S Özel Hastanelerin Hekim İstihdam Stratejileri ve Uygulamaları Mehmet S Özel Hastanelerin Hekim İstihdam Stratejileri ve Uygulamaları Mehmet S Özel Hastanelerin Hekim İstihdam Stratejileri ve Uygulamaları Mehmet S Özel Hastanelerin Hekim İstihdam Stratejileri ve Uygulamaları Mehmet S Özel Hastanelerin Hekim İstihdam Stratejileri ve Uygulamaları Mehmet S

Özel Hastanelerin Hekim İstihdam Stratejileri ve Uygulamaları

Liste Fiyatı : 26,00 TL
İndirimli Fiyat : 23,40 TL
Kazancınız : 2,60 TL
Taksitli fiyat : 9 x 3,07 TL
9786054451203
13038139
Özel Hastanelerin Hekim İstihdam Stratejileri ve Uygulamaları
Özel Hastanelerin Hekim İstihdam Stratejileri ve Uygulamaları
Çizgi Kitabevi
23.40
Toplumun sağlık düzeyinin yükseltilmesi ve sağlıklı bir hayatın devam ettirilmesinde sağlık çalışanlarının önemli rolleri vardır. Bu nedenle sağlık alanında çalışan sağlık personelinin sayısı ve eğitimi önem taşır. Sağlık hizmetlerinin yürütülebilmesi için sağlık personelinin yeterli sayıda ve çağdaş normlara göre yetiştirilmesi ve ülke çapında dengeli bir dağılımının sağlanması için planlama yapılması önemlidir.

Hekimler, sağlık sektörünün en önemli insan kaynaklarıdırlar. Hastane ve diğer sağlık kurumlarında sağlık hizmetlerinin sunumunun başlatıcısı ve yönlendiricisi ve koordinatörü hekimlerdir. Hekim personelin nicelik ve nitelik yönünden uygunluğu, hastane ve sağlık kurumlarının başarısında büyük önem arz etmektedir.

Özel kesim hastanelerinin sayı ve kapasitelerinin artması, ülkemizdeki hekim yetersizliği ve devletin yaptığı düzenlemeler, özel hastanelerde hekim sağlama ve seçme konularının önemini daha da artırmıştır. Bu çalışma ile Türkiye'de özel kesim hastanelerinin hekim sağlama ve seçme uygulamaları tespit edilmeye çalışılmıştır.
Kapat