Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Osmanlı'ya Bakmak Osmanlı Çağdaşlaşması %10 indirimli İlber Ortaylı Osmanlı'ya Bakmak Osmanlı Çağdaşlaşması %10 indirimli İlber Ortaylı Osmanlı'ya Bakmak Osmanlı Çağdaşlaşması %10 indirimli İlber Ortaylı Osmanlı'ya Bakmak Osmanlı Çağdaşlaşması %10 indirimli İlber Ortaylı Osmanlı'ya Bakmak Osmanlı Çağdaşlaşması %10 indirimli İlber Ortaylı Osmanlı'ya Bakmak Osmanlı Çağdaşlaşması %10 indirimli İlber Ortaylı

Osmanlı'ya Bakmak Osmanlı Çağdaşlaşması

Liste Fiyatı : 31,00 TL
İndirimli Fiyat : 27,90 TL
Kazancınız : 3,10 TL
Taksitli fiyat : 9 x 3,66 TL
9789751036629
13029899
Osmanlı'ya Bakmak Osmanlı Çağdaşlaşması
Osmanlı'ya Bakmak Osmanlı Çağdaşlaşması
İnkılap Kitabevi
27.90
?Osmanlı İmparatorluğu modern dünya ve milliyetçilik karşısında yıkılan son Roma'dır. Bu tip bir imparatorluk bundan sonra olamaz."

Osmanlı'ya Bakmak kitabında Haçlı birliğini dirilten Fetih'ten, Osmanlı tarihinin tartışmalı pek çok olay, kavram ve kurumu ele alınıyor. Mohaç'tan Kırım Savaşı'na, Osmanlı tarihi boyunca hep bir muamma olarak kalan Ortadoğu'dan Mısır ile olan ilişkilere, Kavalalı Mehmet Ali Paşa sorunundan sürgündeki Şehzade Cem Sultan'a, kadınlar saltanatının en güçlü ve simge ismi Kösem Sultan'dan II. Abdülhamid'e, Osmanlı'daki milletler ve dinler mozaiğinden Balkanlar'daki milliyetçilik hareketlerine... Osmanlı Batılılaşması, diplomasi, dışişleri, Tanzimat ve Meşrutiyet dönemine kadar pek çok konu İlber Ortaylı'nın akıcı kalemiyle bu kitapta.
Kapat