Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Osmanlı Dönemi Kırım Edebiyatı - %10 indirimli  - Cemal Kurnaz - Halil Osmanlı Dönemi Kırım Edebiyatı - %10 indirimli  - Cemal Kurnaz - Halil Osmanlı Dönemi Kırım Edebiyatı - %10 indirimli  - Cemal Kurnaz - Halil Osmanlı Dönemi Kırım Edebiyatı - %10 indirimli  - Cemal Kurnaz - Halil

Osmanlı Dönemi Kırım Edebiyatı

Liste Fiyatı : 22,00 TL
İndirimli Fiyat : 19,80 TL
Kazancınız : 2,20 TL
Taksitli fiyat : 9 x 2,60 TL
Osmanlı Dönemi Kırım Edebiyatı
Osmanlı Dönemi Kırım Edebiyatı
Kurgan Edebiyat
19.80
Başlangıçta Kıpçak Türkçesiyle gelişen Kırım Türk edebiyatı, Kırım'ın Osmanlı Devleti'ne bağlanmasından sonra İstanbul Türkçesinin etkisinde, halk ve divan edebiyatı olmak üzere iki ana kolda gelişmesini sürdürür.
Kırım'da hanlar başta olmak üzere çok sayıda şair ve bilim adamı yetişir. Böyle olmakla birlikte, Kırım Türk edebiyatının,araştırmacılardan yeterli ilgiyi gördüğü söylenemez. Cemal Kurnaz ve Halil Çeltik'in hazırladıkları kitap, Osmanlı dönemi Kırım edebiyatı ayrıntılı olarak inceleyerek bu eksikliği gidermeye çalışmaktadır.
Kitapta, çoğunluğu 17. ve 18. yy.larda yaşamış 56 şair yer alır. Bunlar arasında Âşık Ömer, Gevheri, Kâmili, Kirimi gibi halk şairleri de vardır.
Osmanlı dönemi Kırım Edebiyatını kapsamlı olarak ortaya koyan bu çalışma, araştırmacıların ilgisini bu konuya çekebilirse görevini yapmış olacaktır.
Kapat